MCKB oprowadzało po świecie łódzkiej architektury


2013-11-12
MCKB wspólnie z poznańską spółką RDH Architekci Urbaniści zaprezentowało holenderskim studentom najciekawsze symbole łódzkiej architektury. Zagraniczni goście odwiedzili m.in. Manufakturę, Muzeum Fabryki, Nowe Centrum Łodzi oraz nowoczesny kompleks przy Łąkowej 29.

Firma MCKB została poproszona o wsparcie przy realizacji projektu organizowanego przez Huuba Droogha, holenderskiego urbanistę i planistę przestrzennego, zarządzającego od 2008 r. biurem RDH Architekci Urbaniści w Poznaniu, zrzeszonym w Holendersko-Polskiej Izbie Handlowej (NPCC). Wspólnie z poznańskimi kolegami, łódzka firma przedstawiła grupie studentów architektów/urbanistów z Uniwersytetu Avans w Tilburgu, wybrane interesujące ich zawodowo i turystycznie miejsca i obiekty w mieście. MCKB, będąca od lat profesjonalnym wykonawcą licznych inwestycji w regionie, była idealnym przewodnikiem po świecie architektury miasta.

Przeczytaj również:

- Współczesna Łódź to niewyczerpane źródło inspiracji architektonicznych. Stawiamy na oryginalne ambitne projekty, ale nie zapominamy o korzeniach. - mówił Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB. - Cegłę, kostkę brukową ery rewolucji przemysłowej, materiały i wzornictwo z czasów industrialnego rozkwitu łączymy ze szkłem, stalą i betonem, nowoczesnym designem. W ten sposób budzimy do życia ducha dawnych epok.

Zwiedzanie Łodzi przyszli urbaniści rozpoczęli od spaceru po Nowym Centrum Łodzi. Z piętnastego piętra jednego z łódzkich biurowców studenci podziwiali panoramę naszego miasta. Na trasie przyszłych architektów, urbanistów i planistów znalazł się także spacer po mieście szlakiem łódzkich murali, Hotel Andels, Muzeum Fabryki, gdzie organizatorzy przedstawili historię kompleksu od czasów powstania fabryki Izraela Poznańskiego do budowy centrum Manufaktury, jednego z symboli współczesnej Łodzi.

- Łódź jest miastem Dialogu Czterech Kultur i wiele obiektów w Łodzi jest wynikiem dialogu między historią, tradycją i nowoczesnością - mówił Piotr Grabowicz. - Warto się w ten dialog wsłuchać, szukając projektowego natchnienia. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy przedstawić naszym gościom z Holandii architekturę „ziemi obiecanej". Z pewnością znaleźli tu wiele inspiracji.

Studenci zwiedzili również byłą Wytwórnię Filmów Fabularnych w Łodzi, czyli nowoczesny kompleks przy Łąkowej 29. Holenderscy goście mieli okazję zobaczyć hotel DoubleTree by Hilton, Filmotekę Narodową, Klub Wytwórnia oraz najnowsze łódzkie kino - Kino 3D Wytwórnia. Do wycieczki dołączyli studenci trzeciego roku Architectural Engineering ze studium międzynarodowego Politechniki Łódzkiej.



Nadesłał:

TCA

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl