Nowi najemcy oraz wzrost odwiedzalności i obrotów. Centrum Praskie Koneser podsumowuje 2023 rok


Nowi najemcy oraz wzrost odwiedzalności i obrotów. Centrum Praskie Koneser podsumowuje 2023 rok
2024-03-06
Ponad 4500 mkw. wynajętej powierzchni w przestrzeni retailowej w 2023 roku, a także stały wzrost odwiedzalności i obrotów – odpowiednio o 6,5 i 11 procent rok do roku. Centrum Praskie Koneser potwierdza swoją pozycję najważniejszej inwestycji mixed-use prawobrzeżnej Warszawy.

Centrum Praskie Koneser już kolejny raz z rzędu może pochwalić się wzrostem kluczowych wskaźników. Liczba odwiedzających część handlowo-usługową inwestycji wzrosła o 6,5 proc. rok do roku, a obrotów najemców - o 11,1 proc.

Przeczytaj również:

- Świetne wyniki osiągane przez Centrum Praskie Koneser są dla nas powodem do zadowolenia i motywacją do dalszej, wytężonej pracy. Tym bardziej że pierwsze lata działalności kompleksu przypadły na czas pandemii COVID-19 i kryzysu ekonomicznego. Wysoki poziom najważniejszych wskaźników operacyjnych z jednej strony dowodzi skuteczności prowadzonych działań marketingowych i placemakingowych, takich jak Lato Konesera czy Praska Ślizgawka Konesera, a z drugiej strony potwierdza, że nowoczesne, wielofunkcyjne obiekty są w porównaniu z projektami monofunkcyjnymi znacznie odporniejsze na rynkowe - mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce, spółki, w której portfolio znajduje się Centrum Praskie Koneser.

Nowi najemcy w przestrzeni Konesera

2023 rok dla Centrum Praskiego Koneser był czasem dynamicznego rozwoju oferty. W części handlowej, usługowej i restauracyjnej inwestycji pojawili się nowi najemcy, zajmując łącznie 2 864 mkw.:

  • miniciti - innowacyjny projekt edukacyjny dla dzieci. W unikatowym w skali kraju, miniaturowym miasteczku najmłodsi zdobywają wiedzę z podstaw przedsiębiorczości, ekonomii i zrównoważonego rozwoju;
  • L'Osteria - pierwsza w Polsce restauracja docenianej w Europie Zachodniej marki, oferującej kuchnię w stylu włoskim, wyróżniając się rodzinną atmosferą i unikatowym wystrojem;
  • Spółdzielnia.Koneser - nowoczesny lokal gastronomiczny o łódzkich korzeniach. Restauracja zlokalizowana jest w zabytkowym budynku Centrum Praskiego Koneser, na trzech kondygnacjach. W jej menu znajdują się dania kuchni europejskiej i amerykańskiej;
  • Karmnik - miejsce oferujące naturalne, zdrowe produkty i przetwory prosto od lokalnych, niewielkich wytwórców, głownie z Mazowsza i bliskiego Podlasia;
  • Minimal Line, pracownia artystyczna Klaudii Mączka-Rzewuskiej. W Minimal Line można m.in. zamówić minimalistyczne, autorskie projekty - portrety, prezenty lub wymarzoną metryczkę dla dziecka, rysowaną na podstawie zdjęć;
  • Apteka (Grupa Medicover) uzupełniła szeroką ofertę medyczną Centrum Praskiego Koneser, w skład której wchodzą Stomatologia Dental Sense Medicover, Laboratorium Protetyczne Rytuał Uśmiechu Medicover, Centrum Medyczne Damiana, Centrum Medyczne Damiana Medycyna Estetyczna oraz klinika Invimed;
  • Ambassade de la Beaute - pierwsza w Polsce placówka sieci ekskluzywnych salonów kosmetycznych francuskiej marki Biologique Recherche, oferująca zabiegi na twarz, ciało, włosy oraz skórę głowy, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wraz z początkiem 2023 roku operatorem i najemcą centrum eventowego Butelkownia (1 667 mkw.) została Grupa Dobry Hotel, mająca w swoim portfolio znajdujący się w przestrzeni Konesera Hotel Moxy Warsaw Praga.

Nowi najemcy zajęli łącznie 4 531 mkw. powierzchni.

Rok 2024 w Koneserze - nowi najemcy i wiele atrakcji

Centrum Praskie Koneser w 2024 roku stawia na dalszy rozwój swojej bogatej oferty. Na mapie inwestycji pojawią się nowi, wyjątkowi najemcy. To między innymi:

  • atrakcyjna propozycja dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, czyli interaktywne muzeum „Kleks. Magia Kina", inspirowane światem stworzonym przez Jana Brzechwę,
  • bar muzyczny „Zabawa", łączący rozrywkę z jakościową kuchnią europejską w stylu slow food,
  • Freya Bistro - restauracja z kuchnią wegetariańską i wegańską, za którą odpowiadać będzie funkcjonująca z powodzeniem w Koneserze marka Freya.

Planowane są też dalsze działania, poszerzające ofertę Centrum Praskiego Koneser.  

W 2024 roku w przestrzeni Konesera nie zabraknie aktywności, które wpisały się na stałe w harmonogram wydarzeń w Warszawie. W lipcu i sierpniu odbędzie się kultowe Lato Konesera. Ponadto, w ciągu całego roku w Koneserze mają miejsce warsztaty, wystawy, wydarzenia, spektakle teatralne, pokazy filmowe i inne atrakcje. Ich celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na zrównoważony rozwój miasta i wspieranie lokalnej społeczności, zgodnie z przyjętą w firmie Liebrecht & wooD Polityką ESG.

- Rok 2024 w Centrum Praskim Koneser zapowiada się doskonale. Kolejne, przyciągające odwiedzających koncepty i wydarzenia pokazują, że Koneser jest bardzo atrakcyjną lokalizacją zarówno dla odwiedzających, jak i dla najemców. Niezwykła oferta, unikalne miejsca i klimatyczna, pofabryczna architektura stanowią świetną bazę do rozwijania interesujących i różnorodnych przedsięwzięć - podkreśla Magdalena Bartkiewicz-Podoba.

Funkcjonujące od 2018 roku Centrum Praskie Koneser to łącznie niemal 100 000 mkw. powierzchni o przeznaczeniu biurowym, handlowo-usługowym, kulturalnym, rozrywkowym, gastronomicznym, hotelowym i mieszkalnym. Inwestycja, która powstała na terenie dawnej Wytwórni Wódek „Koneser", została zrealizowana i należy do Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. Nieruchomością zarządza firma Liebrecht & wooD.

***

Liebrecht & wooD to międzynarodowa firma z branży nieruchomości, operująca z sukcesami w Europie Środkowej i Wschodniej od 1991 roku. W tym czasie wybudowała w Polsce i Rumunii ponad pół miliona metrów kwadratowych różnorodnych powierzchni o wartości przekraczającej miliard euro. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych inwestycji mixed-use, biurowych, retailowych, magazynowych i mieszkaniowych. Działalność Liebrecht & wooD wyróżnia się nowoczesnymi budynkami o wysokiej klasy architekturze, a także starannymi rewitalizacjami przestrzeni zabytkowych. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia. Liebrecht & wooD w swoim bieżącym funkcjonowaniu kładzie szczególny nacisk na obowiązującą w niej Politykę ESG, zgodnie z którą wszystkie nowe inwestycje spełniają wymogi certyfikacji BREEAM.

W portfolio Liebrecht & wooD w Polsce znajdują się takie projekty jak Centrum Praskie Koneser, Drucianka Campus, Monopol, Centrum Marszałkowska, Batory Office Building, Plac Unii i Flanders Business Park. Więcej informacji o firmie można znaleźć na www.liebrecht-wood.com.Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl