Bezpieczny kredyt świąteczny – na co zwrócić uwagę?


2013-12-17
Okres przedświąteczny to zbliżający się czas najważniejszej kolacji w roku. Każdy pragnie by był to moment wyjątkowy. Gospodynie robią świąteczną listę zakupów, rozmyślają nad świątecznymi prezentami, które przyniosą radość naszym bliskim. Nic, nawet brak funduszy, nie powinno zepsuć tego nastroju.

Wiele osób decyduje się więc na wygodną pożyczkę gotówkową, która przy racjonalnych warunkach pozwoli nam na przeżycie serdecznych i rodzinnych Świąt. O czym więc warto pamiętać, decydując się na świąteczną pożyczkę?

Przeczytaj również:

 

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania: ile potrzebujemy środków i jak szybko chcemy je spłacić? Naturalnie warto ulec atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, nie mniej nie należy pożyczać więcej, niż potrzebujemy. Aby tego uniknąć usiądźmy wspólnie z rodziną i punkt po punkcie spiszmy listę wszystkich zakupów. Zastanawiając się nad terminem spłaty najbezpieczniej zdecydować się na raty, których wysokość nie obciąży naszego budżetu. To jednak nie wszystko, gdyż raty będą niższe przy długim okresie spłaty. Sytuacja jest odwrotna w przypadku krótkiego terminu ostatniej wpłaty. A zatem każdy indywidualnie, w zależności od własnych możliwości, powinien podjąć decyzje o preferowanej możliwości uregulowania zobowiązań.

 

Gdy decyzja o wzięciu kredytu zapadnie nie powinniśmy ulegać reklamom i podpisywać umowy z pierwszej poznanym bankiem. Eksperci radzą, aby zebrać ofertę kilku instytucji finansowych i dokładnie przestudiować. Zabiegani, zapracowani najzwyczajniej nie mamy sił, ani czasu by przeglądać dziesiątki ofert kilkunastu banków. By mieć pewność rzetelnie zebranej bazy informacji skorzystajmy z pomocy pośrednika bankowego. Zbada nam on naszą zdolność kredytową, przygotuje szereg dokumentów i doradzi najlepszą ofertę, dostosowaną do naszych możliwości. Przed podpisaniem umowy zapoznajmy się ze wszystkimi informacji kredytowymi. „Dokument powinien zawierać wszelkie informacje odnośnie całkowitej kwoty kredytu, wysokości oprocentowania, raty, prowizji i ostatecznego terminu spłaty. Dostęp do tych danych zapewnia nam ustawa z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. W momencie, gdy będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zapisów w umowie należy od razu prosić o wyjaśnienie pracownika banku.” – wskazuje Paweł Kosmala, prezes GTF.

 

Pamiętajmy, że kredytobiorca, bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Wzór wymaganego przez bank wniosku każdy zaciągający pożyczkę powinien otrzymać wraz z podpisaną umową.

 

W sytuacji, gdy nasza zdolność kredytowa sprawia, iż nieotrzymany pożyczki w banku, pozostaje nam skorzystać z możliwości para banków. „Procedury związane z zaciągnięciem pożyczki chwilówki są naturalnie o wiele prostsze aniżeli w przypadku kredytów bankowych. Całość trwa zwykle jedynie 15 minut, po czym przyznane środki znajdują się na naszym koncie, gotowe do wypłaty. Minusem jest jedynie wysokość oprocentowania, znacznie wyższa od tej oferowanej w banku” – wskazuje Paweł Kosmala.

  W okresie przedświątecznym wiele banków proponuje nam atrakcyjne kredyty gotówkowe, które udzielane są na specjalnych zasadach, z obniżonym oprocentowaniem itp. To jedne z nie wielu dni w roku, w których na preferencyjnych warunkach możemy uzyskać niezbędne wsparcie finansowe.



Nadesłał:

Górnośląskie Towarzystwo Finansowe GTF Sp. z o.o.
http://www.gtf.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl