Znamy Laureatów XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska”


2018-06-19
W poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVIII uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz dziewiąty przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka.
Przeczytaj również:

W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 12 produktów, 10 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 2 gminy. 

- Największym zaskoczeniem XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” jest ogromne zróżnicowanie firm pod względem wielkości – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. - Wśród tegorocznych laureatów znalazły się największe polskie marki, jak POLPHARMA, MLEKOVITA, ITAKA, czy PKN ORLEN, a z drugiej strony niewielkie, często rodzinne przedsiębiorstwa, jak Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley, czy Podlaska Chata. Z satysfakcją obserwujemy także, jak z roku na rok wśród laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. W tym roku po raz pierwszy nagrodziliśmy bezzałogowy statek latający Tiguar S-410 i akcesoria związane z ideą inteligentnego domu – dodaje.

- Minęło prawie 30 lat, od kiedy polscy przedsiębiorcy po raz pierwszy sięgnęli po najwyższe laury w konkursie „Teraz Polska”. Konkurs, który od początku swojego powstania miał promować silne, dobre, polskie marki, sam jest dziś marką z tradycjami, a Polaków nie trzeba już przekonywać, że polskim markom warto zaufać. Dołączenie do wąskiego grona laureatów konkursu "Teraz Polska" oznacza przyjęcie funkcji ambasadora polskiej marki i polskiej jakości - tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. 

Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywający produkt czy usługę. – Polacy ufają Godłu "Teraz Polska". Dla laureatów konkursu korzystanie z tego biało-czerwonego znaku jest więc ogromnym wyróżnieniem, ale i wielkim obowiązkiem. Tego zaufania nie można bowiem zawieść - wyjaśnia Krzysztof Przybył.

Rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” przekłada się także na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed Laureatami. 

- Godło „Teraz Polska” jest prestiżowym wyróżnieniem, znakiem rozpoznawalnym zarówno w Polsce jak i za granicą. Jesteśmy zaszczyceni, że ITAKA znalazła się w gronie jego laureatów. Jest to dla nas wyjątkowa rekomendacja, wzmacniająca zaufanie klientów i wiarygodność firmy w relacjach biznesowych, co dla touroperatora ma znaczenie fundamentalne. Godło „Teraz Polska” potwierdza wartość naszego produktu, jakim są zagraniczne imprezy turystyczne, i wkład w rozwój polskiej turystyki – mówi Piotr Henicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu biura podróży ITAKA.

- To dla nas zaszczyt! Sukces Cydru Lubelskiego tkwi w naturalnym procesie produkcji, zachowaniu charakterystycznych cech polskich jabłek, klimatu i receptury oraz bardzo silnym związku marki z regionem - podkreśla Robert Walewski, Brand Manager marki Cydr Lubelski. - Dzięki Godłu „Teraz Polska” będziemy mogli jeszcze silniej wspierać rozwój Lubelszczyzny i promować to, co lokalne, naturalne i po prostu najlepsze. Wierzymy, że polski cydr może stać się naszą narodową specjalnością i towarem eksportowym. Żaden inny kraj nie ma takiego zaplecza do produkcji cydru, jak Polska. Naturalny polski cydr jest dla gospodarki istotnym elementem programu rozwoju regionów – dodaje.

Podczas wieczornej Gali poznaliśmy również Laureatów IX edycji konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: 

Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, malarz, poeta, wielokrotnie nagradzany podczas festiwali filmowych m.in. w Berlinie, w Cannes, w Wenecji, czy w Tokio; 
Kamil Stoch - najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski, m.in. trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski,  drużynowy brązowy medalista olimpijski, indywidualny i drużynowy mistrz świata, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, zwycięzca 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni;
ks. prof. Michał Heller - kosmolog, filozof i teolog, pierwszy Polak – laureat Nagrody Templetona, przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią.

- Hasło „Teraz Polska” kojarzy mi się z małym, biało-czerwonym znakiem na różnych produktach, zwiastującym, że są to produkty dobrej jakości. Nigdy nie przypuszczałem, że znak ten pojawi się na produktach mojej myśli – mówi ks. prof. Michał Heller. - Będę się starał nie zawieść tych, którzy w swoich wyborach kierują się tym znakiem – dodaje. 

- Sama idea konkursu „Teraz Polska” związana jest z promocją Polski, wskazywaniem tego, co możemy pokazać światu. Bardzo dobrze, że Kapituła zdecydowała o przyznawaniu tytułu Wybitnego Polaka. Nie tylko krajowe produkty i usługi, ale także wielu naszych rodaków warto wyróżnić. Wśród nich jest właśnie ks. prof. Michał Heller, znany na świecie, jednak powinien być znany jeszcze szerzej i kojarzony z naszą ojczyzną. W nominacji ks. prof. Hellera widzę też pozytywny, piękny wymiar troski o ludzi, którzy z Polski pochodzą i zajmują znaczące miejsce w kulturze i nauce – europejskiej i światowej – mówi kardynał Kazimierz Nycz. - Warto pokazać osobę ks. prof. Hellera, przy całej swej wielkości naukowej, niezwykle „zwyczajnego”, wspaniałego człowieka i księdza. Jest to niewątpliwie człowiek pogranicza nauk, dyscyplin, dziedzin naukowych, ale także człowiek otwarty na świat – podsumowuje. 

Konkurs „Wybitny Polak” odbywa się zarówno poza granicami Polski (edycje regionalne, m. in. we Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, na Zachodnim Wybrzeżu USA, w Nowym Jorku i Chicago), jak i w kraju (edycja światowa). Laureaci edycji regionalnych są automatycznie nominowani w edycji światowej.

Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak” odbyła się 18 czerwca br. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wieczór uświetnił koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki. 


Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl