Zakładanie spółki z o.o.


Zakładanie spółki z o.o.
2014-11-19
Chcesz zainwestować swoje oszczędności w założenie własnej spółki? Myślisz nad swoim własnym biznesem i szukasz najkorzystniejszej opcji? Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem!
Przeczytaj również:
Zakładanie spółki z o.o jest stosunkowo proste i nie wymaga zbytnich poświęceń. To ty decydujesz o tym jak będzie ona funkcjonować. Ty ustalasz zasady i Ty jesteś swoim powiernikiem! Spółkę może założyć jedna bądź kilka osób. Wymogiem dla wspólników jest fakt,że muszą być oni osobami fizycznymi bądź prawnymi.
 
    Jak to mówią najtrudniejszy pierwszy krok, ale by otrzymać to czego się pragnie i na czym naprawdę nam zależy musimy pokonać kilka barier. Pierwszą z nich jest zawiązanie spółki, a co za tym idzie zawarcie umowy, która musi mieć postać aktu notarialnego ( sporządzenie umowy w taki sposób sprawia, że spółka ta zyskuje miano spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji). Z chwilą zawiązania spółki nabywa ona prawa i obowiązki, może więc pozyskać NIP, REGON czy też założyć własne konto bankowe. Zmiana umowy spółki wymaga uchwały zgromadzenia wspólników oraz zapisania jej i zgłoszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wraz z wpisem do KRS spółka nabywa osobowość prawną.Niech nie przeraża cię wysokość kapitału zakładowego!
 
Pieniądze możesz pożyczyć od rodziny lub od zaufanego kredytodawcy. Dla chcącego nic trudnego! Kapitał zakładowy spółki powinien wynosić co najmniej 5000 zł. Każdy z członków spółki wnosi do niej swój wkład mający postać gotówki bądź też aportów czyli wkładów niepieniężnych mających postać niematerialnych wartości praw lub rzeczy. Będąc jednym ze wspólników potrzeba ci tylko 50 zł , taka jest bowiem minimalna wartość wkładu. Każdy z udziałowców ma wszelkie prawo do sprawowania kontroli i opieki nad spółką. 
 
  Zakładanie spółki z o.o. wiąże się z odpowiedzialnością za tą spółkę. Spółka odpowiada za zobowiązania całym swoim majątkiem. W przypadku gdy egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna za jej zobowiązania odpowiadają członkowie zarządu.
 
Każda spółka posiada organy dowodzące. W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością osoby podejmujące uchwały oraz najważniejsze decyzje dotyczące dalszego losu spółki tworzą zgromadzenie wspólników. Zarząd zajmuje się prowadzeniem spraw oraz reprezentowaniem spółki. Organem, który jest nieobowiązkowy aczkolwiek mile widziany jest rada nadzorcza i komisja rewizyjna. Aby zyskać trzeba wydać. Prowadzenie własnej księgowości jest bardzo ważne. Najlepiej by naszymi sprawami finansowymi zajmowała się kompetentna i zaufana osoba. Założenie spółki zobowiązuje nas do płacenia podatków. Spółka jest płatnikiem podatku CIT czyli podatku od dochodu osób prawnych. Czerpiąc dochody w formie dywidend jesteśmy zobowiązani do płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych.
 
Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej! Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to dobry pomysł na szybkie i łatwe pozyskanie stałego dochodu!


Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl