Sprzedaż gotowych spółek Warszawa


Sprzedaż gotowych spółek Warszawa
2018-07-30
Podjęcie działalności gospodarczej możliwe jest poprzez samodzielną rejestrację firmy lub zakup gotowego do prowadzenia podmiotu. Przyszli przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup gotowej spółki, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie. Największą popularnością cieszą się spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czego powodem mogą być liczne zalety prowadzenia działalności w tej formie. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zazwyczaj prowadzone są w największych miastach w Polsce, gdyż lokalizacja w znacznym stopniu wpływa na rozwój działalności.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka kapitałowa, której działanie oparte jest na przepisach Kodeksu Spółek Handlowych. Działalność gospodarcza w tej formie może być prowadzona przez jedną lub więcej osób nazywanych wspólnikami. Jednym z głównych obowiązków wspólników jest wniesienie wkładów na pokrycie kapitału zakładowego, którego minimalna wysokość wynosi 5 000 złotych. Kapitał zakładowy może zostać wniesiony w formie aportu lub wkładów pieniężnych. Wspólnicy posiadają ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki, dzięki czemu ich osobisty majątek jest chroniony.

Przeczytaj również:

Tradycyjna rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem długotrwałym, a często także przysparza przyszłemu przedsiębiorcy problemów. Założenie spółki z o.o. wraz z wszystkimi formalnościami może trwać nawet kilka tygodni. Nie dziwi więc fakt, że kupno gotowej spółki jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem.

Gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przeznaczone do sprzedaży to całkowicie czyste podmioty, które gotowe są do podjęcia prowadzenia biznesu. Spółki posiadają czystą historię gospodarczą, co oznacza, że nigdy nie prowadziły działalności, nie zawierały umów oraz nie zatrudniały pracowników. Dzięki czystej historii, zakup spółki jest całkowicie bezpieczną transakcją. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oferowane na sprzedaż posiadają komplet dokumentów, a także mają nadane numery niezbędne do prawidłowego funkcjonowania na rynku. Zazwyczaj podmioty przeznaczone do sprzedaży posiadają szeroki zakres numerów PKD, tak by osoba, która zdecyduje się na zakup takiej spółki mogła prowadzić dowolną działalność.

Zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wszystkie formalności związane z tą transakcją trwają maksymalnie kilka dni. Dokonując zakupu gotowego podmiotu należy pamiętać o konieczności aktualizacji danych spółki we wszystkich rejestrach.

Sprzedaż gotowych spółek Warszawa to oferta dla osób, które chcą bez zbędnych formalności rozpocząć prowadzenie własnej firmy. Kupno spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardzo korzystne. Przedsiębiorca unika żmudnego i problematycznego procesu rejestracji takiego podmiotu. Już po kilku dniach od dokonania zakupu spółki można rozpocząć prowadzenie działalności.
Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl