Nowa twarz w Amest Otwock. Lisa Scoccimarro pokieruje m.in. projektami społecznymi i środowiskowymi


Nowa twarz w Amest Otwock. Lisa Scoccimarro pokieruje m.in. projektami społecznymi i środowiskowymi
2023-07-14
Amest Otwock – spółka działająca w branży gospodarowania odpadami – wzmacnia swój zespół. 21 czerwca 2023 r. prokurentem Amest Sp. z o.o., będącej właścicielem większościowym polsko-włoskiej firmy, została Lisa Scoccimarro.

To doświadczona managerka, mająca bogate portfolio zrealizowanych projektów społecznych we Włoszech.

Przeczytaj również:

Lisa Scoccimarro w Amest Sp. z o.o. i w powiązanej z nią Amest Otwock Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za działania związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Ekspertka została wybrana także na stanowisko prokurenta Amest Sp. z o.o., co pozwoli jej brać aktywny udział działalności spółki na rynku polskim. Dodatkowo, obecność Lisy Scoccimarro w strukturach firmy pozwoli na wzmocnienie inicjatyw edukacyjnych prowadzonych pod hasłem Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

- Jestem szczęśliwa, że właśnie dołączam do drużyny Amest. Zdobyte w poprzednich latach doświadczenia, m.in. związane z zarządzaniem projektami społecznymi partii Bracia Włosi w regionie, chcę przełożyć na działania Akademii Ekologicznej oraz całej spółki. Dotychczasowe działania ekologiczne Akademii są doskonałą podbudową i motywacją do wdrażania kolejnych, innowacyjnych projektów. Z kolei funkcjonujące w zgodzie z restrykcyjnymi wymaganiami środowiskowymi składowisko Amest Otwock, wraz z istniejącą i ciągle rozbudowywaną bazą dydaktyczną, jest doskonałym miejscem do przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz świetnym przykładem sukcesywnej rekultywacji - mówi Lisa Scoccimarro, prokurent Amest Sp. z o.o. i nowa liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Amest Otwock, w ramach Akademii Ekologicznej, w minionych latach zrealizowała wiele inicjatyw edukacyjnych, ekologicznych, a także społecznych. Wśród nich można wymienić takie akcje jak „Amest dla Pszczół" (przekazanie mieszkańcom Otwocka roślin miododajnych), „Amest dla Ziemi" (w ramach inicjatywy do otwocczan trafiło kilkaset drzew) czy merytoryczne wsparcie projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa". Amest Otwock i jej Akademia uczestniczy również od lat w organizowanym corocznie przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku Pikniku Naukowym. Z kolei na ścieżce ekologicznej, znajdującej na terenie składowiska Amest Otwock, organizowane są cykliczne warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla dzieci.

- Amest Otwock wspiera i tworzy nowe inicjatywy ekologiczne. Nasze działania są skierowane głównie do dzieci i młodzieży, bo wierzymy, że to właśnie oni i ich edukacja w zakresie szacunku do natury jest najważniejsza. Od nich zależy nasza przyszłość. Dlatego cieszę się, że nasz zespół wzmacnia moja córka - Lisa Scoccimarro, która nie tylko ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu inicjatyw proekologicznych, ale też w niezwykły, kreatywny sposób potrafi zaangażować młodych ludzi do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego - podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock.

W niedawnych warsztatach, przeprowadzonych w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock (10 i 14 lipca), wzięły udział dzieci z Ukrainy, które przebywają na letnim wypoczynku w powiecie otwockim oraz uczestnicy półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Tylko z organizowanych w lipcu zajęć skorzystało ponad 100 dzieci.

***Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl