Kolejna edycja projektu „W drodze do pracy” rusza już w październiku


Kolejna edycja projektu „W drodze do pracy” rusza już w październiku
2014-09-11
Do 20 września br. trwa nabór do kolejnej edycji programu aktywizacji zawodowej „W drodze do pracy”, skierowanego do kobiet z województwa mazowieckiego, które od ponad roku pozostają bez pracy.

Według ekspertów z Fundacji Miejsce Kobiet, specjalizującej się we wspieraniu osobistego
i zawodowego rozwoju kobiet, sytuacja tej grupy społecznej na rynku pracy nie jest najłatwiejsza. Kobiecie przypisywana bywa często rola opiekunki dzieci lub seniorów, co może wiązać się
z długotrwałym wycofaniem z rynku pracy.

Przeczytaj również:

- Po takim czasie bardzo trudno kobietom powrócić na rynek pracy. Nie chodzi wyłącznie
o utratę konkretnych kompetencji czy umiejętności. Bardzo często fakt pozostawania bez pracy negatywnie odbija się na psychice kobiet: tracą one poczucie własnej wartości, przez co
nie potrafią realnie ocenić swoich szans na rynku pracy i wykazują tendencję do zaniżonej oceny własnych kompetencji. To z kolei ma przełożenie na to, jak wypadają na rozmowach kwalifikacyjnych i ostatecznie, jak są postrzegane przez potencjalnych pracodawców
– tłumaczy Agnieszka Kramm, psycholożka i członkini zarządu Fundacji Miejsce Kobiet.

 

Kurs aktywizacji zawodowej w ramach projektu „W drodze do pracy” został stworzony dokładnie na potrzeby tych kobiet. Jego elementami są m.in. trening psychologiczny, ćwiczenia z autoprezentacji, zajęcia z przedsiębiorczości czy szkolenia zawodowe. Program oferuje także kompletny kurs aktywizacji zawodowej „Spadochron”, realizowany według najlepszych międzynarodowych wzorców, który pozwala uczestniczkom odkryć swój potencjał, najlepszy sposób na jego wykorzystanie oraz wzmocnić wewnętrzną motywację zmiany.

 

- Doświadczenia poprzednich edycji projektu „W drodze do pracy” pokazały, że jest on bardzo wartościowy dla kobiet, które chcą zmienić swoją sytuację i powrócić na rynek pracy. Intensywne szkolenia, treningi psychologiczne prowadzone przez terapeutów z fundacji,
a także możliwość przyjrzenia się „od środka” codziennemu funkcjonowaniu dużej organizacji, jaką jest Henkel, sprawiają, że uczestniczki projektu są w stanie przezwyciężyć wiele wewnętrznych barier, wzmocnić swoje naturalne zdolności i predyspozycje zawodowe lub też odnaleźć zupełnie nowe zainteresowania. Wiemy także, że nasz program działa: spośród dotychczasowych uczestniczek już co 3-cia na nowo odnalazła swoje miejsce na rynku pracy.
– powiedziała Dorota Strosznajder, koordynatorka projektu z firmy Henkel.

 

Organizatorzy zapraszają do udziału w programie kobiety pełnoletnie, z wykształceniem średnim lub wyższym, zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego, pozostające co najmniej rok bez pracy. Osoby te nie muszą być zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie w pierwszej kolejności powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony www.miejscekobiet.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 września 2014 r. Kurs rozpocznie się w październiku i potrwa do grudnia.

Realizacja projektu W drodze do pracy jest możliwa dzięki środkom finansowym firmy Henkel – W drodze do pracy to projekt, który wspiera rozwój zawodowy i szanse kobiet na polskim rynku pracy. Wspólnie z fundacją mamy nadzieję, że wiele uczestniczek przy jego pomocy tę drogę odnajdzie – mówi Dorota Strosznajder.

 

Informacje o Fundacji

Fundacja Miejsce Kobiet to organizacja non-profit, która działa na rzecz rozwoju osobistego
i zawodowego kobiet oraz wyrównywania szans kobiet w społeczeństwie. Najwyższy poziom
i profesjonalny przebieg kursów gwarantuje zespół ekspertów – pracowników
i współpracowników Fundacji, w skład którego wchodzą psycholodzy, terapeuci, socjologowie i menedżerowie posiadający odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z osobami bezrobotnymi.

 

Informacje o firmie Henkel

Henkel aktywnie wspiera w ramach swojej organizacji kulturę różnorodności w odniesieniu do wieku, narodowości i płci pracowników. Jednym z podstawowych celów polityki personalnej jest między innymi stopniowe – o 1-2 procent rocznie – zwiększanie udziału kobiet w kadrze menadżerskiej.

 

Więcej informacji o projekcie na www.miejscekobiet.pl i www.henkel.pl.

***

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia 47 tysięcy pracowników. W 2013 roku wartość sprzedaży wyniosła 16,4 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 2,5 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane Henkla wchodzą w skład najważniejszego niemieckiego indeksu giełdowego DAX.

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Strosznajder                                             Klaudia Mencina

Henkel Polska Sp. z o.o.                                     Solski Burson-Marsteller

tel: (022) 565 66 65                                              tel: (022) 242 86 40

dorota.strosznajder@pl.henkel.com                      kmencina@solskibm.pl

 



Nadesłał:

al_go

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl