Od Kolonii po Kalkutę. Maszyny PROMOTECH na światowych targach


Od Kolonii po Kalkutę. Maszyny PROMOTECH na światowych targach
2024-05-28
Swoje najnowsze rozrzutniki obornika i przyczepy prezentował Cynkomet podczas wiosennych targów i wystaw rolniczych na Litwie, Łotwie i w Estonii. Kraje nadbałtyckie to dla producenta z Czarnej Białostockiej ważny kierunek eksportowy, zwłaszcza wobec trudnej sytuacji w branży na rynku krajowym.

Białostocki producent i eksporter specjalistycznych narzędzi do obróbki metali oraz automatów spawalniczych jest w samym środku sezonu targowego. I – zdaniem zarządu - jest to inwestycja nie do przecenienia.

Przeczytaj również:

- Udział w targach branżowych to najefektywniejsza forma  docierania do nowych klientów, budowy wizerunku firmy oraz obsługi naszych
partnerów – mówi Bohdan Zaleski, współwłaściciel i wiceprezes ds. handlu spółki. – Podam prosty przykład - ze względów czysto organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zaprosić do odwiedzenia naszej siedziby nawet połowy nowych klientów, z którymi spotykamy się na targach. I z drugiej strony - by odwiedzić naszych partnerów handlowych, musielibyśmy podróżować non stop przez kilka miesięcy. To nierealne. Dlatego, pomimo rozwoju internetu, branżowe imprezy targowe są tak ważne i potrzebne.

W marcu PROMOTECH wziął udział w Eisenwarenmesse 2024 w Kolonii – wiodącej w skali światowej imprezie w segmencie elektronarzędzi. Głównym celem firmy była promocja wiertarek, przenośnych ukosowarek, a także coraz szerszej oferty wyrobów zasilanych bateryjnie.

- Uczestnictwo w tych targach było też okazją do uświadomienia naszym klientom faktu, że jesteśmy jedyną firmą z Polski, która należy do elitarnego zrzeszenia producentów urządzeń zasilanych bateryjnie pod egidą CAS Metabo – podkreśla Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy PROMOTECHU.

I to właśnie modele bateryjne cieszyły się największym zainteresowaniem podczas targów. Dużą uwagę zwiedzających przyciągał puncher hydrauliczny PRO-110 HP oraz urządzenia zasilane bezprzewodowo. Możliwości bateryjnej wiertarki PRO 36 oraz nowej, zasilanej akumulatorowo, kompaktowej ukosowarki BM-6 były demonstrowane podczas pokazów na żywo.

- Jak zwykle, udział w targach był świetną okazją, aby spotkać się z naszymi obecnymi dystrybutorami z różnych stron świata – mówi Zbigniew Kopciewski. - Nawiązaliśmy też liczne kontakty z nowymi firmami, m.in. z Hiszpanii, Szwecji, Turcji, Czech i Korei Południowej.

 

PROMOTECH India w Kalkucie i w Chennai 

Za pośrednictwem swojej spółki-córki PROMOTECH India, firma wzięła też udział w dwóch imprezach targowych na rynku indyjskim, na których promowała swoje maszyny do mechanizacji cięcia, ukosowania i spawania. Podczas marcowej wystawy WeldTech w Kalkucie zaprezentowano najnowsze produkty w zakresie automatyzacji spawania, w tym bateryjne urządzenia, objęte systemem CAS. Z kolei kwietniowe targi IMTOF 2024 w Chennai stanowiły doskonałą okazję do poszukiwania i budowy relacji biznesowych, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu Indii. Firma pokazała tam szeroki wybór wiertarek, wózki spawalnicze - Mini Spider, Gecko i Rail Bull, a także najnowsze ukosowarki - ABM-30 oraz BM-25 - maszynę do ręcznego ukosowania, zapewniającą znakomitą ergonomię pracy operatora, dzięki wielosiowym nastawom uchwytu przedniego i niskiej wadze.

Jak podkreśla Zbigniew Kopciewski - efektem targów w Indiach są nie tylko liczne zapytania o najnowsze modele maszyn, ale również o bestsellery wśród ukoswarek do blach - SBM-500 i ABM-50 oraz krawędziarki do rur PRO-40 PBS.

 

Półportal spawalniczy hitem targów w Chorwacji

Z kolei w odbywających się co dwa lata, kwietniowych targach BIAM & Welding w Zavarivanje, chorwacki dystrybutor PROMOTECHU - Juzni Prolaz, prezentował kompleksową ofertę firmy, obejmującą maszyny do ukosowania blach i rur, wózki spawalnicze oraz duże automaty spawalnicze. Na miejscu uczestnicy mieli m.in. okazję obejrzenia na żywo pracy półportalu spawalniczego WA 2000 HD, umożliwiającego automatyczne spawanie podłużne z systemem śledzenia złącza dla belek konstrukcyjnych typu H, I, T, L, HKS, HSQ i stożkowych.

- To właśnie nasz Welding Arm WA 2000 HD, z automatycznym modułem obrotu palnika spawalniczego cieszył się największym zainteresowaniem – mówi Sebastian Kowalczyk, kierownik działu marketingu. - Automatyczne spawanie podłużne z systemem śledzenia złącza przyczynia się do poprawy jakości spoin, skrócenia czasu produkcji oraz zwiększenia efektywności procesu spawania, co ma kluczowe znaczenie w dzisiejszych wymagających środowiskach przemysłowych.

 

W maju – Rumunia i Szwecja

Do ważniejszych majowych imprez branżowych należą targi w Szwecji - Elmia Welding and Automation 2024, a także Metal Show & TIB Bucharest w Rumunii. W Bukareszcie ofertę PROMOTECHU w zakresie automatyzacji cięcia i spawania zaprezentuje dystrybutor firmy ELECTROCONEX.

- Rumunia to teraz, podobnie jak Polska, jedna z największych spawalni europejskich, dlatego intensywnie wspieramy działania naszego dystrybutora na tym rynku - mówi Zbigniew Kopciewski.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, obecnie najważniejszym celem ekspansji targowej są kraje z dobrze rozwiniętym przemysłem konstrukcji metalowych i przemysłem stoczniowym - głównie z dostępem do morza. 

Ale PROMOTECH nie zaniedbuje również rynku krajowego – w marcu, we współpracy z firmą ZALCO, pokazał całą gamę swoich wiertarek, wózków i ukosowarek podczas targów STOM w Kielcach.

- Kieleckie targi w ostatnich latach wyrosły na najważniejszą imprezę wystawienniczą w Polsce – tam trzeba być – mówi Bohdan Zaleski. - Targi spełniły nasze oczekiwania. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w wielu branżach przemysłu, zainteresowanie naszymi urządzeniami było duże. Teraz pozostaje nam intensywna praca z dealerami i klientami końcowymi.

 

 

 Nadesłał:

Marzenas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl