Ochrona przed nadużyciami w bankowości mobilnej
Firma HID Global udostępniła kolejną wersję oprogramowania Authentication Server w wersji 7.3. Nowością jest rozwiązanie ActivID Trusted Transactions, które wykorzystując technologię Mobile Push w powiązaniu z bezpiecznym tunelem, umożliwia bankom znacznie bardziej wygodną autoryzację transakcji.
- Klienci mają coraz większy problem z odróżnieniem oficjalnych stron internetowych, oryginalnych wiadomości e-mail czy telefonów pochodzących z ich banku od tych, które są przygotowane przez oszustów. Stąd coraz trudniej jest im uniknąć nieprawidłowych lub fałszywych transakcji - mówi Tim Phipps, wiceprezes marketingu produktowego Identity Assurance w HID Global. - Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu ActivID Trusted Transactions, banki mogą zaoferować swoim klientom znacznie wygodniejszy sposób mobilnej autoryzacji transakcji out-of-band, który ostrzega ich w czasie rzeczywistym o podejrzanych transakcjach przeprowadzanych na kontach. Zapewniając prosty sposób potwierdzenia wiarygodności odnotowanej transakcji, oddajemy kontrolę z powrotem w ręce klientów - wyjaśnia.
Instytucje finansowe używające kanałów bankowości mobilnej polegają zazwyczaj na prostych hasłach statycznych lub na weryfikacji out-of-band bazującej na jednorazowych hasłach OTP (one-time-password) przesyłanych na telefony klientów w wiadomościach SMS. Cyberprzestępcy, którzy zaatakowali przeglądarkę internetową użytkownika lub zainstalowali złośliwe oprogramowanie za pomocą SMSa, mogą przejąć jego konto i przeprowadzić nieautoryzowane transakcje na ogromne sumy pieniędzy. Do przeprowadzenia takich ataków wykorzystuje się metody phishingu, vishingu, SMS malware, techniki man-in-the-middle i man-in-the-browser, co powoduje obniżenie zaufania konsumentów do bankowości elektronicznej.
W celu rozwiązania tego problemu oferowane przez firmę HID Global rozwiązanie out-of-band „Phone-as-a-Token" („telefon jako token") wykorzystuje podpis transakcji oparty o kryptografię klucza publicznego, realizowany poprzez zaufany i bezpieczny kanał elektroniczny. Cała komunikacja jest szyfrowana z wzajemnym uwierzytelnieniem między urządzeniem mobilnym wykorzystywanym przez użytkownika, a aplikacją banku. Niezaprzeczalność transakcji jest zapewniona dzięki generowaniu prywatnego klucza użytkownika poza systemem banku, a następnie jego ochronie przed ujawnieniem, sklonowaniem lub dostępem z poziomu innej aplikacji. W początkowej fazie transakcji, system autoryzacji ActivID Authentication Server używa mechanizmu Mobile Push, aby do zarejestrowanego dla danego użytkownika urządzenia mobilnego dostarczyć powiadomienie autoryzacyjne. W kolejnym kroku dane transakcji są bezpiecznie przesyłane i zwizualizowane na telefonie użytkownika wraz z prośbą o ich akceptację lub odrzucenie przy pomocy aplikacji wykorzystującej narzędzie ActivID Mobile Signing Software Developer Kit (SDK). Autoryzowane odpowiedzi są przekazywane do serwera ActivID Authentication Server, który sprawdza ich autentyczność i przesyła je do systemu bankowego, aby zaakceptować lub zablokować transakcję.
Bezpieczeństwo, całkowity koszt posiadania (TCO) i wygoda użytkowania (UX) różnią się pomiędzy poszczególnymi metodami wykorzystującymi telefon jako token. Uwierzytelnianie Out-of-band (OOB) z powiadomieniami Push, zachowuje najlepszy balans pomiędzy uzyskanym bezpieczeństwem a wygodą użytkowania, dzięki czemu w wielu przypadkach okazuje się być najlepszym wyborem - mówi Ant Allan, analityk z firmy Gartner.
Dostępność
ActivID Trusted Transactions z powiadomieniami Mobile Push jest dostępne w najnowszej wersji oprogramowania ActivID Server Authentication 7.3 firmy HID Global.
Nadesłał:
s.wozniak
|