Networking Kraków czyli przedsiębiorcy łączcie się!
Wśród ludzi biznesu coraz prężniej rozwija się moda na networking. Kraków nie jest wyjątkiem – rozwija się tutaj dynamicznie, obok turystyki, wiele firm polskich i zagranicznych.
Każdy przedsiębiorca wie, że kontakty biznesowe to jedena z żelaznych zasad dobrze funkcjonującej firmy. Z tej możliwości korzystają również często freelancerzy, którzy również szukają cennych kontaktów i okazji do współpracy. Jak dbać o networking? Kraków jest dobrym miejscem?
Sukces lepszy w grupie?
Idea networkingu jest dla nas chyba jeszcze obca, ale zyskuje na szczęście na wartości. Budowanie kontaktów biznesowych to nie kolesiostwo, ostatnia deska ratunku albo szybka randka – bowiem zdobycie cennych relacji może nam się opłacić wielokrotnie. W biznesie nie wszystko zależy tylko od naszych własnych zasobów. To okazja nie tylko do zyskania cennego wsparcia i tworzenia wspólnych projektów z innymi firmami, ale również metoda pozyskiwania nowych klientów.
Jakie są zalety networkingu?
1. Poszukiwanie klientów i partnerów – jest to najmniej budżetożerny sposób na zdobywanie nowych zleceń. Wystarczy odrobina czasu, dobrze przygotowany elevator pitch i przyciągająca uwagę wizytówka.
2. Cenna wiedza – spotkania z innymi przedsiębiorcami to okazja do uczenia się i dzielenia swoimi wątpliwościami z osobami o zbliżonych problemach. Intensywne kontakty biznesowe mogą nam pomóc wyjść z niejednej bariery, w której znajduje się firma.
3. Wyjście poza internet –dużo firm robi błąd, ograniczając swoje działania promocyjne jedynie do sieci. Człowiek lepiej zaufa osobie, którą widział i z którą rozmawiał, a dywersyfikacja kontaktów zawsze wychodzi na plus.
4. Sposób na budujące projekty – wraz z firmą komplementarną, a nawet konkurencją, możecie stworzyć ciekawą realizację do portfolio, stworzyć nową usługę czy wspólnymi siłami zdobyć nowego klienta, który wzbogaci Wasze portfolio.
Networking Kraków?
Kontakty biznesowe w Krakowie kwitną. Organizowanych jest wiele wydarzeń, dlatego warto mieć oczy i uszy otwarte. Jeśli chcemy spróbować, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przyjść na kilka spotkań i sprawdzić, czy wyjdzie z tego coś korzystnego dla naszej firmy. Spotkania zazwyczaj są otwarte dla każdego.
Brak lub źle zdefiniowany cel, słomiany zapał, nachalność w kontaktach i ograniczenie do internetu – to najczęściej popełniane błędy przez przedsiębiorców. Networking wymaga naturalności. Warto z niego korzystać – wartościowe kontakty czynią nasz biznes lepszym, a ciągłe kontakty z innymi firmami sprawiają, że nie ograniczamy się do własnych przekonań. Otwartość w biznesie przede wszystkim!
Źródło: bnipolska.pl