Medu ekspertem w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej


Medu ekspertem w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej
2012-05-10
Kiedy wiedza ratuje życie - to znak, że została właściwie przyswojona i stoją za nią konkretne umiejętności. Ekipa wykwalifikowanych ratowników medycznych Medu poprzez liczne szkolenia pomaga wcielić tę prawdę w życie, chroniąc je przed zgaśnięciem.

Medu działa na rynku szkoleń nieprzerwanie od 2005 roku będąc jedną z pierwszych firm oferujących szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzon ekipy stanowi wykwalifikowana kadra trenerów, na którą składają się ratownicy medyczni z wieloletnią praktyką, m.in. wykładowcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzone przez Medu zajęcia oparte są na autentycznych scenariuszach zdarzeń, które mogą przydarzyć się każdemu i wszędzie. Szkolenia pozwalają kursantom oswoić się z tematyką ratowania życia, co przekłada się na zmniejszenie obaw i stresu związanego z działaniami ratującymi życie.


Misją Medu jest uczynienie pierwszej pomocy elementarną umiejętnością każdej osoby. Przy użyciu fantomów, zestawów do pozoracji ran, czy urządzeń ratujących życie (np. automatycznego defibrylatora zewnętrznego - AED) specjalistyczne szkolenia stają się fundamentem, na którym możemy śmiało oprzeć swoje życie.

Medu to wiedza, a każdy trener pierwszej pomocy, który tu pracuje, musi spełniać wymogi formalne zgodnie z Ustawą o ratownictwie medycznym.

Wybrane sylwetki trenerów Medu

Marcin Sobiecki - dyrektor zarządzający Medu

Ratownik medyczny (Akademia Medyczna w Warszawie), doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) - Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej, absolwent Zdrowia Publicznego WUM. W ramach pracy na Uczelni prowadzi zajęcia dla: Kierunku Lekarskiego, z przedmiotu Farmakologia kliniczna, dla Ratownictwa Medycznego i Pielęgniarstwa z przedmiotu Farmakologia oraz dla Zdrowia Publicznego I i II stopnia z przedmiotu Farmakoekonomia. Właściciel firmy szkoleniowej. Trener od 8 lat. Współtwórca autorskich programów z pierwszej pomocy, Mały Ratownik - programy dla dzieci, program z chorób zakaźnych dla nauczycieli przedszkoli oraz z cukrzycy. Wystąpienia na konferencjach i wykładach z tematyki medycyny ratunkowej. Współautor publikacji dla Interwentów kryzysowych wydawanej przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy - Kryzys szybkie reagowanie oraz Pierwszej pomocy pediatrycznej - publikacja przygotowana przez wydawnictwo Raabe, skierowana do dyrektorów przedszkoli.

Katarzyna Szynal

Ratownik medyczny, absolwentka Zdrowia Publicznego WUM oraz Pedagogiki w Wyższej Szkole Humanistycznej im. A Gieysztora w Pułtusku. Współtwórczyni programów szkoleniowych. Odpowiedzialna w firmie za merytoryczną wartość szkoleń oraz za ćwiczenia przy zajęciach warsztatowych. Ma olbrzymie doświadczenie trenerskie liczone w tysiącach godzin szkoleniowych.

Anna Korczak

Ratownik medyczny, absolwentka Zdrowia Publicznego WUM, położna. Specjalizuje się w szkoleniach pediatrycznych, współtwórczyni programów skierowanych do dzieci oraz zajęć z pierwszej pomocy dla kobiet ciężarnych. Doskonale sobie radzi w szkoleniach z małymi grupami, jak i przy wystąpieniach publicznych.

Czy wiesz że....

  • Europejska Rada Resuscytacji zaleca, aby szkolenia z pierwszej pomocy powtarzać raz na 3-6 miesięcy.
  • Pracodawca jest zobowiązany wskazać osoby odpowiedzialne za udzielanie pierwszej pomocy - Ustawa Kodeks Pracy z 2009 r. Art. 2009 § 1.
  • Dokumenty wydawane na zakończenie kursu przez Medu są honorowane przez Państwowa Inspekcję Pracy oraz instytucje sanitarne
  • Wszystkie zaświadczenie sygnowane marką Medu opierają się na wytycznych z zapisów Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 r. i Ustawy Kodeks Pracy z dnia 18 stycznia 2009 r.
  • Medu to praktyka, a nie wykłady. Ponad 80 % czasu trwania szkolenia stanowią ćwiczenia

Medu zaufało już ponad 35 000 osób, setki firm, urzędów, placówek oświatowych i instytucji. Referencji udzieliły takie podmioty jak m.in.: Ikea, PKO BP, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, GROM, Sodexo, GUS, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Hotel Intercontinental czy Radisson Blu Sobieski Hotel i wiele innych.

Kiedy wiedza ratuje życie - to przesłanie towarzyszy Medu od początku i dzień po dniu pozwala ocalić kolejne istnienia.  

Chcesz dołączyć do grupy lub zaprosić na bezpłatną prezentację szkolenia?

Pisz na adres: biuro@medu.edu.pl, tel. 22 428 24 91, 600 426 845

Więcej na: www.medu.edu.pl



Nadesłał:

isa.coptogne@wp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl