HSF e-commerce przenosi się do jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO w Europie


HSF e-commerce przenosi się do jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO w Europie
2021-05-20
W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski rozpoczęła się budowa obiektu dedykowanego HSF e-commerce, firmie specjalizującej się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych.

Nowy budynek, wielkości blisko 50 400 m2, zostanie ukończony pod koniec 2021 roku i w pełni wykorzysta 11 ha gruntów przeznaczonych na ten park. W transakcji pośredniczyło Profi Home, profesjonalna agencja konsultingowa w branży nieruchomości.

Przeczytaj również:

HSF e-commerce to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad 10-letnim doświadczeniem. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w obsłudze logistycznej mebli i przedmiotów o nietypowych wymiarach. W zakresie dystrybucji, HSF e-commerce współpracuje z wiodącymi firmami przewozowymi, wysyłając towary do krajów Europy Zachodniej. W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski firma będzie świadczyć usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, a także obsługę kanału e-commerce.

Nowy budynek, realizowany przez SEGRO dla HSF e-commerce, będzie liczył 49 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1 400 m² powierzchni socjalno-biurowych. Magazyn zostanie wyposażony w 76 doków oraz 4 bramy typu "0". Na życzenie klienta obiekt będzie posiadał podwyższoną odporność ogniową oraz dedykowaną instalację tryskaczową. Dodatkowo zaplanowano osobny budynek dla zarządcy obiektu. Deweloper zapewni 30 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz 80 miejsc dla samochodów osobowych. Planowane jest także wyposażenie parku w system kontroli dostępu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo i płynność ruchu dla pracowników i stałych dostawców.

Ekologia to priorytet tego projektu, dlatego zaplanowano implementację pakietu rozwiązań ograniczających zużycie energii, takich jak oświetlenie LED, wydajny system grzewczy oraz innowacyjny system wentylacji. Konstrukcja dachu będzie przystosowana do montażu paneli fotowoltaicznych, a budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM – jednej z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny ekologiczności budynków – z planowaną oceną VERY GOOD. Ponadto, w trosce o komfort pracowników, fasada budynku będzie częściowo przeszklona.

Branża e-commerce w ostatnich latach rozwija się spektakularnie, podobnie jak nasza firma. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do parku logistycznego SEGRO w Gołuskach, aby zwiększyć nasze możliwości biznesowe zgodnie z rosnącymi potrzebami rynku. W najbliższych latach planujemy ponad dwukrotne zwiększenie obrotów z dostawami przede wszystkim do Niemiec, a następnie do Polski. O wyborze SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski zadecydowała lokalizacja w pobliżu autostrady A2 i drogi ekspresowej S 11, co zapewnia nam łatwy dostęp do rynku polskiego i niemieckiego. SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski okazał się doskonałym wyborem, nie tylko z powodu dogodnej lokalizacji, ale również ze względu na doskonałą współpracę z deweloperem – mówi Robert Sobolewski, Prezes Zarządu HSF e-commerce.

Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z naszym nowym klientem HSF e-commerce. Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, a także dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski zlokalizowany jest 5 km na południowy zachód od granic administracyjnych Poznania i zaledwie 15 km od centrum miasta. Bliskość i łatwy dostęp do autostrady A2 Moskwa-Berlin oraz doskonała widoczność z autostrady i drogi S11 sprawią, że będzie to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do rozwoju działalności biznesowej.Nadesłał:

AZ_2018

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl