Centrum Migracyjne Oracle w ITL Polska
ITL Polska ogłasza otwarcie pierwszego w Polsce Oracle ISV Migration Center dla partnerów handlowych z regionu środkowej i wschodniej Europy. Jest to trzecie centrum na świecie, pozostałe zlokalizowane są w Istambule i Monachium.
W ITL Polska zlokalizowane zostało Oracle ISV Migration Center. Firma ITL Polska zapewnia dotychczasowym i nowym partnerom Oracle zaplecze technologiczne i logistyczne w zakresie transferu wiedzy technicznej i migracji do produktów Oracle, z kolei firma DNS Polska (właściciel spółki ITL) jako Oracle VAD (Value Added Distributor) koncentruje się na sprzedaży produktów Oracle na rynek SMB (Small & Medium Business). Dzięki synergii działań tych dwóch firm – twórcy oprogramowania uzyskają pełne wsparcie w procesie sprzedaży produktów Oracle: od migracji do Oracle, poprzez wsparcie przedsprzedażowe, logistyczne i finansowe.
„ITL Polska posiada wysokie kompetencje w zakresie infrastruktury, DNS dysponuje doskonałą ofertą dla firm – producentów oprogramowania. Dlatego zdecydowaliśmy się połączyć te zasoby wzbogacając je w wysokiej klasy sprzęt komputerowy oraz profesjonalnie wyposażone sale szkoleniowe. Całość tworzy realną wartość dla nowych i istniejących partnerów Oracle” – mówi Dariusz Jamski, wiceprezes ITL Polska.
Centrum zlokalizowane zostało w Krakowie - atrakcyjnym turystycznie, posiadającym dogodne połączenia kolejowe z innymi polskimi miastami oraz lotnicze z większością stolic europejskich, co ma znaczenie z uwagi na zamiar służenia ISV nie tylko z Polski, lecz z całego regionu Eastern Europe ISV Migration Center umożliwia producentom oprogramowania migrację do nowszych wersji bazy danych Oracle, Real Application Cluster i Oracle Fusion Middleware oraz migrację z konkurencyjnych wobec Oracle technologii. Warsztaty prowadzone w krakowskim Centrum są bezpłatne.
Centrum to najnowocześniejszy tego typu obiekt w tej części Europy - jest wyposażone w najnowsze modele sprzętu Sun Microsystems oraz AMD.
„Do dyspozycji partnerów oddaliśmy dwie sale szkoleniowe oraz serwerownię wyposażoną w Sun Blade 8000 zawierający 10 szt. Sun Blade X8420 w którym znajduje się łącznie 40 procesorów AMD Operon oraz 90GB pamięci RAM oraz macierz dyskową Sun StorageTek 9985. Sale szkoleniowe są profesjonalnie wyposażone w niezbędny do prowadzenia warsztatów sprzęt komputerowy i infrastrukturę sieciową. Konsultanci, dostępni w Centrum Kompetencyjnym służą pomocą w zakresie technologii bazodanowych oraz middleware” – informuje Dariusz Jamski.
Dotychczasowi partnerzy Oracle mogą korzystać z pełnej pomocy technicznej, logistycznej i administracyjnej w planowanych procesach migracyjnych, nowi partnerzy mogą liczyć na pomoc w zakresie pozyskiwania klientów, finansowania i logistyki, sprzętu DEMO do testów, oraz używać zasobów Centrum do prezentacji dla swoich klientów.
Podstawowym celem Centrum jest dostarczenie możliwości przetestowania aplikacji partnerskich w rzeczywistych warunkach.
„Centrum spełnia również funkcję szkoleniową. Planujemy przeprowadzenie szeregu szkoleń i warsztatów dotyczących obszarów bazy danych, warstwy pośredniej, migracji oraz strojenia aplikacji partnerskich. Wraz z nieustannie poszerzającą się rodziną produktów Oracle Business Intelligence, ISV Migration Center będzie stanowiło ważne ogniwo w procesie popularyzacji również tego typu rozwiązań” – dodaje wiceprezes ITL Polska.
Kursy przeprowadzane w Centrum są przeznaczone głównie dla programistów wykorzystujących technologię Oracle Application Development Framework (ADF) przy tworzeniu aplikacji J2EE. Na początku proponujemy Partnerom szkolenia dotyczące zaawansowanych opcji bazodanowych. Wspólnie z inżynierami działu Platform Technology Solutions przygotowaliśmy m.in. temat praktycznego stworzenia środowiska umożliwiającego wykorzystanie mocy obliczeniowej wielu komputerów połączonych w klaster. Do tej pory możliwość prowadzenia takich warsztatów była mocno ograniczona ze względu na duże potrzeby sprzętowe.
Polskie Centrum Migracji zaoferuje niezależnym producentom oprogramowania także kompleksowe szkolenia w zakresie Oracle Database 10g i Oracle Fusion Middleware, które jest używane przez ponad 28 tys. klientów na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz umożliwi im tworzenie aplikacji opartych na wszystkich dostępnych komponentach technologii i środowisk aplikacyjnych dostarczanych przez Oracle.
„Program PartnerNetwork firmy Oracle rozwija się w krajach regionu Środkowej i Wschodniej Europy o wiele szybciej niż w innych częściach regionu EMEA” — powiedział Torsti Pullola, szef działu współpracy z partnerami z regionu Oracle Eastern Europe & CIS. „Niezależni producenci oprogramowania w regionie Europy Środkowej i WNP dążą do współpracy z nami, ponieważ światowa marka oraz wysokiej jakości produkty Oracle doskonale wspomagają sprzedaż ich aplikacji biznesowych na rynku MSP”.
Nadesłał:
czarni14
|