ArchiDoc z Grupy OEX zdigitalizuje blisko 2 mln stron dla Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej
Spółka ArchiDoc, należąca do Grupy OEX - jednego z największych podmiotów na rynku nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, oferującego m.in. usługi z zakresu back office i zarządzania dokumentami - wygrała cztery przetargi na digitalizację zbiorów bibliotecznych, zorganizowane przez Gminę Lublin.
Projekt jest realizowany w siedzibach w/w instytucji oraz w centrum operacyjnym ArchiDoc. Do digitalizacji zbiorów bibliotecznych spółka z Grupy OEX wykorzystuje specjalistyczne skanery, umożliwiające bezpieczne przetwarzanie na postać elektroniczną nawet najbardziej wrażliwych na zniszczenia dokumentów.
ArchiDoc posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji dużych projektów z zakresu digitalizacji. Dotychczas współpracowaliśmy w tym zakresie m.in. z Kancelarią Prezydenta RP, Narodowym Archiwum Cyfrowym i Główną Biblioteką Lekarską. Dysponujemy zespołem profesjonalistów oraz infrastrukturą, która pozwala nam realizować nawet najbardziej nietypowe zlecenia na terenie całej Polski - mówi Anna Czaicka, business development manager ArchiDoc z Grupy OEX.
W 2013 roku spółka ArchiDoc otrzymała Kryształ Przetargów Publicznych za usługę digitalizacji zbiorów Urzędu Patentowego RP. W ramach 6-miesięcznej współpracy spółka z Grupy OEX przetworzyła na postać cyfrową 600 tysięcy dokumentów. Usługa obejmowała także rozpoznawanie tekstu z wykorzystaniem technologii OCR oraz indeksowanie dokumentacji. Podczas oceny projektu doceniona została wysoka jakość usług, ich złożoność oraz terminowa realizacja.
Lubelska Biblioteka Wirtualna to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiotem przedsięwzięcia jest utworzenie internetowej platformy łączącej zasoby cyfrowe będące w posiadaniu bibliotek i instytucji kultury Lubelszczyzny oraz umożliwienie szybkiego i powszechnego do nich dostępu. Równie istotnym celem projektu jest zabezpieczenie cennych dzieł, publikacji i piśmienniczych zabytków kultury oraz promocja regionu i uczestników projektu.
Nadesłał:
OEX
|