Biznes w ArchNEWS

Artykuły prasowe

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”

2021-11-08

Uroczyste uhonorowanie nagrodami „Ambasador 2021” oraz wręczenie „Certyfikatów Jakości” Instytutu Biznesu nastąpiło podczas I Kongresu ESG Polska Moc Biznesu, pod honorowym patronatem Mateusza Morawieckiego - Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej.

więcej »


Jak przekonać kontrahenta do współpracy?

Jak przekonać kontrahenta do współpracy?

2021-11-05

Aby produkt konkretnej firmy trafił do konsumenta, do zakupu trzeba przekonać nie tylko ostatecznego kupującego. Handlowcy z hurtowni często osobiście odwiedzają sklepy, salony kosmetyczne czy serwisy samochodowe, próbując przekonać właścicieli lub pracowników do swojej oferty.

więcej »
Wspólnie budujemy nasz sukces - III edycja programu

Wspólnie budujemy nasz sukces - III edycja programu "Top Dekarze"

2021-11-05

Wywiad z Wojciechem Karapytą, Doradcą Handlowo-Technicznym CREATON Polska

więcej »
EFL zakończył drugą sekurytyzację wierzytelności

EFL zakończył drugą sekurytyzację wierzytelności

2021-11-05

Europejski Fundusz Leasingowy z sukcesem zakończył drugą sekurytyzację portfela wierzytelności leasingowych o wartości blisko 2,2 mld zł.

więcej »
Niemal co 2. specjalista IT z Polski chce pracować w kraju – raport No Fluff Jobs

Niemal co 2. specjalista IT z Polski chce pracować w kraju – raport No Fluff Jobs

2021-11-04

Z raportu „Specjaliści IT w Europie Środkowo-Wschodniej” przygotowanego przez No Fluff Jobs wynika, że co 2. specjalista IT z Polski mając do wyboru inne kraje regionu, najchętniej pracowałby w ojczyźnie. Co więcej, specjaliści IT znad Wisły wykazują także większą chęć zmiany obecnego miejsca pracy.

więcej »
Droga do sukcesu

Droga do sukcesu

2021-11-04

Michalina Mielnicka - właścicielka LaVish Beauty Studio w Gdańsku. Od 2014 roku stylista rzęs oraz brwi. Laureatka mistrzostw i olimpiad na arenie międzynarodowej.

więcej »
Projekt miasta i biznesu. Ruszyły zajęcia u pracodawcy

Projekt miasta i biznesu. Ruszyły zajęcia u pracodawcy

2021-11-03

Z początkiem września uczniowie kierunku, utworzonego w ramach unijnego projektu, mogli rozpocząć praktyczną naukę zawodu w halach patronackiej firmy KAN. Zakończono też wyposażanie szkolnych pracowni warsztatowych

więcej »

Przedsiębiorcy są zgodni co do Black Friday

2021-11-03

Według wyników badania zrealizowanego przez Tpay, z okazji Black Friday najwięcej sprzedawców planuje w swoich sklepach obniżki cen do 30 proc.

więcej »
Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A. o obligacjach

Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A. o obligacjach

2021-11-03

Wraz ze wzrostem rentowności obligacji potencjalnie spada wartość spodziewanych w przyszłości zysków innowacyjnych biznesów w tym m.in. sektora technologicznego.

więcej »

Wielkie otwarcie w Wielkim Księstwie: nowe centrum logistyczne Kuehne+Nagel debiutuje w Luksemburgu

2021-11-03

Kuehne+Nagel rozwija logistykę kontraktową, otwierając najnowsze centrum logistyczne w Contern w Luksemburgu o powierzchni magazynowej wynoszącej 34 000 mkw.

więcej »
HELIO Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2021

HELIO Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2021

2021-10-29

Firma HELIO po raz kolejny została wyróżniona w prestiżowym konkursie Business Centre Club, otrzymując zaszczytny tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2021 w kategorii: „EKSPORTER”.

więcej »
Największa alpejska elektrownia słoneczna w Szwajcarii wytwarza już prąd

Największa alpejska elektrownia słoneczna w Szwajcarii wytwarza już prąd

2021-10-29

Pionierski projekt AlpinSolar osiągnął swój kamień milowy, po raz pierwszy generując prąd z elektrowni słonecznej położonej na wysokości 2500 m n.p.m., na zaporze Muttsee.

więcej »

XVIII EDYCJA KURSU NA HR – „CZŁOWIEK, TECHNOLOGIA, EKOLOGIA”.

2021-10-28

18 listopada 2021 (o godz. 9:00) rusza XVIII edycja konferencji organizowanej przez Grupę Progres – Kurs na HR. Motywem przewodnim będzie hasło "Człowiek, technologia, ekologia", czyli koncentracja na roli człowieka w tworzeniu rynku pracy przyszłości.

więcej »
Wicona głównym sponsorem „ZAK World of Facades“

Wicona głównym sponsorem „ZAK World of Facades“

2021-10-28

„ZAK World of Facades“ to międzynarodowa konferencja poświęcona projektowaniu innowacyjnych fasad. Tegoroczna edycja odbędzie się 4 listopada 2021 r. we Frankfurcie. Głównym sponsorem wydarzenia jest Wicona.

więcej »
Polski SentiOne rejestruje spółkę w Dubaju.  Część udziałów należy do członka rodziny królewskiej

Polski SentiOne rejestruje spółkę w Dubaju. Część udziałów należy do członka rodziny królewskiej

2021-10-28

SentiOne zarejestrował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spółkę SentiOne MENA. Od wejścia na ten rynek odbyło się już 21 spotkań z firmami zainteresowanymi skorzystaniem z zaawansowanej sztucznej inteligencji. Trwają już prace nad algorytmami rozumienia języka naturalnego dla języka arabskiego.

więcej »
Już w piątek otwarcie pierwszego na Lubelszczyźnie showroomu FITANU.COM w VIVO!

Już w piątek otwarcie pierwszego na Lubelszczyźnie showroomu FITANU.COM w VIVO!

2021-10-28

29 października w VIVO! Lublin zostanie otwarty pierwszy w regionie stacjonarny salon FITANU.COM. Odwiedzający będą mogli na żywo zobaczyć setki produktów, które dotychczas pozostawały w przestrzeni online - kultowe marki premium, nowości i bestsellery najlepszych producentów.

więcej »
Eurofactor Polska rośnie najszybciej wśród faktorów w Polsce

Eurofactor Polska rośnie najszybciej wśród faktorów w Polsce

2021-10-28

Eurofactor Polska od stycznia do końca września br. sfinansował wierzytelności firm o łącznej wartości 4,3 mld zł.

więcej »

Samorządy inwestujące w fotowoltaikę obawiają się zmian prawnych

2021-10-28

Boom na inwestycje fotowoltaiczne widoczny jest także na poziomie samorządów. Coraz więcej wójtów, burmistrzów, starostów decyduje się na takie rozwiązanie, licząc na oszczędności w rachunkach za prąd oraz poprawę czystości powietrza. Lokalni urzędnicy mają obawy, związane ze zmianą prawa od 2022 r.

więcej »

Czołowy marketplace z bielizną nawiąże współpracę z Infoscanem

2021-10-28

Notowany na NewConnect Infoscan podpisał list intencyjny z Grupą Modne Zakupy –właścicielem czołowego sklepu e-commerce z bielizną w polskim Internecie.

więcej »
Grunty inwestycyjne najbardziej gorącym towarem na rynku

Grunty inwestycyjne najbardziej gorącym towarem na rynku

2021-10-27

Wartość transakcji na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce jest już w tym roku rekordowa

więcej »
Nowe osoby w Zarządzie Amiblu

Nowe osoby w Zarządzie Amiblu

2021-10-27

Mariusz Grelewicz objął stanowisko Prezesa Zarządu Amiblu Poland i Dyrektora Zarządzającego Regionu East & North America, a Mariusz Maniara - prokurenta Amiblu Poland i Dyrektora Sprzedaży i Marketingu.

więcej »
Wspólnie zadbamy o Twój biznes. IKEA dla Firm – nowości i inspiracje

Wspólnie zadbamy o Twój biznes. IKEA dla Firm – nowości i inspiracje

2021-10-26

Małe firmy i przedsiębiorstwa są motorem gospodarki w Polsce, dlatego wyjście naprzeciw ich potrzebom jest kluczowe dla IKEA.

więcej »
Soudal odpowiada na wyzwania zrównoważonego budownictwa

Soudal odpowiada na wyzwania zrównoważonego budownictwa

2021-10-26

Ochrona środowiska naturalnego staje się coraz bardziej palącą kwestią na rynku budowlanym. Firma Soudal traktuje ideę zrównoważonego rozwoju priorytetowo, konsekwentnie wdrażając proekologiczne rozwiązania.

więcej »
Certyfikaty PSP

Certyfikaty PSP

2021-10-26

Pozytywna przestrzeń towarzyszy nam codziennie bez względu na to, czy jesteśmy w domu, w pracy, czy w kawiarni. Bardzo często przyzwyczajamy się do miejsc w których czujemy się dobrze.

więcej »
Czwarty Międzynarodowy Szczyt Fasadowy z marką Wicona

Czwarty Międzynarodowy Szczyt Fasadowy z marką Wicona

2021-10-26

Poznaj wyjątkowe projekty elewacji z całego świata, uczestnicząc wraz z marką Wicona na Czwartym Międzynarodowym Szczycie Fasadowym, który odbędzie się 28 października 2021 roku, jako wydarzenie transmitowane na żywo.

więcej »

Wyszukiwarka:


Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>



Ostatnio dodane artykuły:

Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w IT. Firmy stawiają na specjalistów Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w IT. Firmy stawiają na specjalistów
Według raportu „Rynek pracy IT 2025/2026” przygotowanego przez No Fluff Jobs, aż 60% ofert pracy w branży technologicznej kierowanych jest do seniorów, podczas gdy udział ogłoszeń dla juniorów spadł do zaledwie 5,3%.

Technologia w służbie prostoty. Sklepy wdrażają system kaucyjny bez rewolucji operacyjnej Technologia w służbie prostoty. Sklepy wdrażają system kaucyjny bez rewolucji operacyjnej
Wdrażanie systemu kaucyjnego w handlu detalicznym jeszcze niedawno kojarzyło się z kosztowną transformacją, obejmującą przede wszystkim zakup maszyn RVM oraz reorganizację pracy sklepów.

Mieszkańcy zdecydują, gdzie posprząta Dobra Energia dla Olsztyna Mieszkańcy zdecydują, gdzie posprząta Dobra Energia dla Olsztyna
Warmia i Mazury są jednym z największych symboli natury i wypoczynku w Polsce. Jeziora, rzeki i leśne ścieżki to część naszej lokalnej, nieśpiesznej codzienności. To właśnie tam odpoczywamy, uprawiamy sport, spacerujemy i spędzamy czas z rodziną.

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Bezpieczeństwo w Internecie elementem codziennej higieny cyfrowej Bezpieczeństwo w Internecie elementem codziennej higieny cyfrowej
Rosnąca skala zagrożeń w sieci znajduje odzwierciedlenie w badaniach opinii publicznej. Z raportu „Eurobarometer – Digital Decade” wynika, że 68% Europejczyków obawia się kradzieży danych osobowych, a 62% wskazuje cyberprzestępczość jako jedno z kluczowych zagrożeń cyfrowych.

Helthjem wdraża w Norwegii 1500 automatów paczkowych SwipBox Helthjem wdraża w Norwegii 1500 automatów paczkowych SwipBox
Operator logistyczny, Helthjem rozpoczyna instalację nowych automatów paczkowych z linii SwipBox Infinity na terenie Norwegii. Projekt jest realizowany przy współpracy m.in. z Norgesgruppen i Bane NOR.

Wolt wchodzi do pierwszej dziesiątki internetowych sklepów spożywczych w Europie
Wolt znalazł się w pierwszej dziesiątce internetowych sklepów spożywczych w Europie1, a retail stanowi obecnie ponad jedną czwartą jego globalnej sprzedaży2. Ten kamień milowy podkreśla szerszą ewolucję w działalności Wolt wykraczającą poza dostawy z restauracji.

Małe sklepy w nowej rzeczywistości. Jak radzą sobie bez automatów w systemie kaucyjnym? Małe sklepy w nowej rzeczywistości. Jak radzą sobie bez automatów w systemie kaucyjnym?
Jak wynika z sondażu instytutu IQS dla ALPLA, aż 88% Polaków ma świadomość, że system kaucyjny już obowiązuje, a ponad 60% deklaruje, że z niego korzysta.

Aplikacja whenUbuy analizuje już ponad milion zakupów Aplikacja whenUbuy analizuje już ponad milion zakupów
Polski e-commerce wchodzi w kolejny etap dojrzałości konsumenckiej.

więcej »

Ostatnio dodane wpisy:

Doradztwo dla przedsiębiorstw
Tworzymy indywidualne, systemowe rozwiązania dotyczące zarządzania. Optymalizujemy zarządzanie. Usprawniamy komunikację wewnętrzną. Wdrażamy standardy ISO 9001, ISO 14001, HACCP, PN-N-18001
więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito