Zarządzanie procesami w firmie-idei – koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne


Zarządzanie procesami w firmie-idei – koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne
2018-03-06
Już 9 marca Chorzów zamieni się w stolicę ekonomii wartości. Wszystko za sprawą seminarium Zarządzanie procesami w firmie-idei – koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne z udziałem prof. dr. hab. Jerzego Hausnera. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy on tour.

– Konieczność rewizji wielu ugruntowanych przekonań ekonomicznych i praktyk gospodarczych wydaje się kwestią równie oczywistą jak trudną. Wymyśliliśmy Open Eyes Economy Summit nie tylko po to, aby o tym mówić, ale przede wszystkim, aby się do takiej rewizji przyczynić – mówi prof. dr hab. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej OEES.

Przeczytaj również:

Seminarium pt. Zarządzanie procesami w FIRMIE-IDEI – koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne odbędzie się 9 marca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy
w Chorzowie (Chorzów, ul. Sportowa 29). Gościem specjalnym spotkania będzie prof. dr hab. Jerzy Hausner – były wicepremier, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010–2016, ekonomista. Celem spotkania jest zaprezentowanie i analiza wybranych problemów z zakresu zarządzania procesami w firmie-idei oraz określenie sposobów ich rozwiązywania, z uwzględnieniem zarówno identyfikacji i oceny realizowanych procesów, jak i ich projektowania oraz doskonalenia. Przedstawione zostaną z jednej strony modele i koncepcje ogólne, odzwierciedlające szczególne cechy firmy-idei jako obiektu analizy, a z drugiej – problemy i narzędzia wykorzystywane w celu realizacji procesów w wybranych obszarach jej funkcjonowania. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Koncepcja firmy-idei to idea ekonomii rozumianej nie tylko jako nauki ścisłej opisującej świat w kategoriach zysków i strat, ale również dziedziny zakorzenionej w tym, co dotyczy człowieka i jego relacji społecznych. Koresponduje ona z socjologią, filozofią, etyką i kulturą. To strategia działalności biznesowej nowej generacji i filozofia zarządzania przedsiębiorstwem oraz jego marką skupiająca się na odpowiedzialności firmy. Podczas seminarium będzie można usłyszeć odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Czym charakteryzuje się firma-idea?
  • Jak przeprowadzić zmianę starego modelu business is business w nowy model firma-idea?
  • Jakie są korzyści wdrożenia koncepcji firmy-idei dla firmy?

Program seminarium obejmie wystąpienia takich osobistości jak prof. dr hab. Jerzy Hausner, dr Krzysztof Koj – Dziekan ESB w Chorzowie, prof. UEK dr hab. Andrzej Kozina z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Mirosław Wolski – Prezes Zarządu Schattdecor, prof. nadzw. dr hab. inż. Adam Jabłoński z Instytutu Naukowego Zarządzania WSB w Chorzowie, prof. nadzw. dr hab. inż. Marek Jabłoński z Instytutu Naukowego Przedsiębiorczości i Innowacji WSB w Chorzowie oraz dr Tomasz Małkus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie czy Piotr Komraus – Prezes Wodociągów Siemianowickich Aqua-Sprint sp. z o.o.

 

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomii opartej na wartościach społecznych, odbywający się raz do roku, jesienią, w centrum kongresowym ICE Kraków. Jednak aby zetknąć się z ekonomią wartości, nie trzeba jechać do Krakowa. Cykl spotkań Open Eyes Economy ON TOUR to seminaria, minikonferencje, sesje o charakterze merytorycznym, które odbywają się w wielu polskich i w wybranych europejskich miastach. Tym razem wybitni ekonomiści spotkają się w Chorzowie na seminarium pt. Zarządzanie procesami w FIRMIE-IDEI. Celem spotkań OEE on tour jest nawiązywanie i rozwijanie ogólnopolskich oraz międzynarodowych inicjatyw i kontaktów, a w dłuższej perspektywie – stworzenie jak największego forum wymiany doświadczeń, inspiracji i transferu idei.

 

Jerzy Hausner – profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny, pracownik Katedry Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, społeczny Pełnomocnik Rektora ds. Kultury i Sportu, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Rady Polityki Pieniężnej (kadencja: 24.I.2010–24.I.2016), członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. Od 2014 r. działa w Bruegel, Brussels European and Global Economic Laboratory. Laureat Nagrody Kisiela. Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit.Nadesłał:

JK

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl