Taylor Wessing doradzała firmie Walstead w sprawie przejęcia europejskiego biznesu drukarskiego


2018-08-08
Taylor Wessing doradzała firmie Walstead w sprawie przejęcia europejskiego biznesu drukarskiego firmy LSC Communications.

Taylor Wessing doradzała firmie Walstead, jednej z czołowych drukarń komercyjnych, w sprawie przejęcia europejskiego biznesu drukarskiego firmy LSC Communications z siedzibą w Polsce.

Przeczytaj również:

W wyniku transakcji Walstead stanie się wiodącym producentem ulotek reklamowych i czasopism w Europie, z szacowanymi rocznymi przychodami przekraczającymi 730 milionów euro. Powiększona grupa będzie zatrudniała ponad 4400 pracowników obsługujących 70 maszyn offsetowych i cztery maszyny do druku wklęsłego, które przetwarzają 905 000 ton papieru rocznie. Grupa będzie obsługiwała 4800 klientów w 38 krajach z wykorzystaniem 19 zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Czechach, Słowenii i Polsce. 

Transakcja miała charakter międzynarodowy i uczestniczył w niej główny zespół Taylor Wessing w Wielkiej Brytanii ściśle współpracujący z zespołami w Polsce, Niemczech i Austrii. Podlega ona zwyczajowym warunkom realizacji i zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Ed Waldron, partner w zespole Private Equity Taylor Wessing skomentował transakcję w następujący sposób: 

- Jest to niesamowita okazja dla Walstead, ponieważ firma wciąż się rozwija i umacnia swoją obecność w Europie. Dla nas w Taylor Wessing, była to interesująca do przeprowadzenia transakcja i kolejna okazja do pracy z zespołem Walstead, a międzynarodowy charakter przedsięwzięcia podkreśla również nasze transgraniczne kompetencje. Była to złożona, ale satysfakcjonująca transakcja i nie możemy się doczekać aż Walstead zacznie czerpać wynikające z niej korzyści.

Zespół Taylor Wessing prowadzony był przez Eda Waldrona z pomocą starszego prawnika Joonny’ego Bethella oraz prawników: Catherine Williams, Emma Casemore i Eliška Haškovcová, wszystkich członków zespołu Private Equity. Dodatkowe wsparcie zostało zapewnione przez partnera Siana Skeltona (Commercial Technology and Data) oraz mecenasa Willa Egana (Tax and Incentives).

Na arenie międzynarodowej, zespół prowadzony był przez partnera Olava Nemlinga (Corporate, M&A and Capital Markets) oraz starszego prawnika Katarzynę Matusiak (Corporate, M&A and Capital Markets) z biura w Warszawie, z pomocą biura w Monachium udzieloną przez partnera Stefana Kroekera (Corporate, M&A and Capital Markets) oraz mecenasa dr Stephanie Zajicek (Corporate, M&A and Capital Markets), a także biura w Wiedniu poprzez wsparcie starszego prawnika Davida Konratha (Competition). 


O Taylor Wessing:

Taylor Wessing jest międzynarodową kancelarią oferującą pełen zakres usług prawnych. Nasz zespół liczący ponad 1100 prawników pomaga klientom z najbardziej dynamicznych branż.  W doradztwie świadczonym na rzecz klientów, kierujemy się innowacyjnym podejściem do ich spraw biznesowych, które pomaga im osiągnąć sukces . Wspieramy klientów wszędzie tam, gdzie chcą rozwijać swój biznes. Nasze 32* biura w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz nasze dwie filie w USA łączą ugruntowaną wiedzę o lokalnych uwarunkowaniach w zakresie handlu, przemysłu i kultury z międzynarodowym doświadczeniem w zakresie prawnej obsługi organizacji biznesowych, w celu zapewnienia proaktywnych, zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów.
* w tym nasze stowarzyszone biura w Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Korei PołudniowejNadesłał:

INFINITY Aleksandra Gąsowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl