Prezes PEKAO Leasing dołączył do zarządu Związku Polskiego Leasingu


2020-06-29
Szymon Kamiński, prezes zarządu PEKAO Leasing, został wybrany przez branżę leasingową do Komitetu Wykonawczego ZPL, podczas Walnego Zgromadzenia Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 28 maja br.

Pierwszy raz w historii tej organizacji zebranie zostało przeprowadzone w wirtualnej rzeczywistości i po raz pierwszy członkiem władz ZPL został reprezentant PEKAO Leasing.

Przeczytaj również:

- Jestem zaszczycony, że branża leasingowa obdarzyła mnie zaufaniem wybierając do władz ZPL. Wierzę, że wkład Pekao Leasing do określenia nowej strategii ZPL będzie istotny. W trudnej sytuacji rynkowej, w której znalazła się cała gospodarka, jestem dumy, że branża leasingowa skutecznie pomaga przedsiębiorcom pomimo braku instrumentów dedykowanych wprost branży leasingowej, w ramach tarczy – mówi Szymon Kamiński, prezes PEKAO Leasing.

Szymon Kamiński pełni funkcję prezesa zarządu PEKAO Leasing od 19 lutego 2020. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem w finansach, doradztwie oraz przemyśle w Polsce i zagranicą. W latach 2011-2009 w Grupie Santander (ex. BZWBK), był Prezesem Zarządu Santander Leasing SA oraz innych spółek zależnych Grupy Santander. Wcześniej związany z Grupą Credit Agricole (2008-2010), a jeszcze wcześniej z Grupą Det Norske Veritas (1998-2008), gdzie w latach 2006-2008 zarządzał projektami w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej; w latach 2003-2005 zarządzał biznesem w Hiszpanii i Portugalii jako Country Head Industry DNV, a w latach 1998-2003 jako Country Head Industry w Polsce.

 

Pekao Leasing Sp. z o.o. - spółka założona w 2001r., według rankingów jest jedną z wiodących firm leasingowych w Polsce. W ramach struktury posiada 28 oddziałów własnych na terenie całej Polski. Jako firma o uniwersalnym charakterze dopasowuje ofertę i strukturę transakcji do potrzeb klienta. Proponuje wszystkie rodzaje leasingu: m.in. leasing pojazdów, transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń, nieruchomości, a także pożyczkę, najem długoterminowy.Nadesłał:

dorota5

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl