Podsumowanie III kwartału 2019 roku w Grupie Kapitałowej RAFAMET


Podsumowanie III kwartału 2019 roku w Grupie Kapitałowej RAFAMET
2019-11-14
W trzecim kwartale br. Grupa Kapitałowa RAFAMET wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 27 mln złotych a łącznie za trzy kwartały wyniosły one prawie 74 mln zł.
Przeczytaj również:
Grupa Kapitałowa RAFAMET za trzeci kwartał 2019 r. uzyskała dodatni wynik finansowy netto w wysokości 290 tys. zł, ale narastająco za okres styczeń- wrzesień 2019 roku Grupa wykazuje jeszcze ujemny wynik finansowy netto w wysokości -1 026 tys. zł. 

- Jak co roku zapowiadamy, że czwarty kwartał będzie dobry. Walczymy obecnie nie tylko o odzyskanie dodatnich wyników finansowych za rok 2019 ale przede wszystkim o wysoki stan kontraktacji na rok 2020. Wydaje się, że podjęte decyzje o wyprzedzającej produkcji (tj. oczekującej na potencjalnych klientów) w bieżącym roku były wyjątkowo trafne i uda mam się uzyskać i za ten rok pozytywne wyniki finansowe. Jednak jeszcze bardziej zadowoleni jesteśmy z kontraktacji na rok następny – jest wysoki, dotyczy opanowanego asortymentu, jesteśmy zadowoleni z uzyskanych poziomów cenowych i co najistotniejsze ciągle wzrasta - podsumowuje E. Longin Wons, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A.
 
* * *

RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. Kom. 690 449 064
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl