Otwieranie zamków – co robić, gdy nie możemy otworzyć drzwi?


Otwieranie zamków – co robić, gdy nie możemy otworzyć drzwi?
2018-04-23
Brak możliwości otwarcia drzwi to jeden z największych problemów, jakie mogą nas spotkać. Niestety, z reguły sami sobie z nim nie poradzimy i musimy wezwać pomoc.

Zamknięte na amen

Przeczytaj również:

Wracasz z pracy do domu, przekręcasz kluczyk w drzwiach i... drzwi nadal zamknięte. Sytuacja niezwykle niekomfortowa, w której nie chciałby znaleźć się nikt z nas. Jaka może być tego przyczyna? Niestety, najczęściej wina stoi po stronie zamykającego, czyli ostatniej osoby, która wychodziła z domu. XXI wiek to czas pośpiechu, wszyscy gdzieś pędzimy i nie zwracamy uwagi na szczegóły. Szybko i gwałtownie wychodzimy z domu, co niekiedy prowadzi do zatrzaśnięcia się drzwi, przez co nie możemy otworzyć zamka. Czasem, jeżeli zbyt agresywnie otwieramy drzwi, może dojść do złamania się klucza w zamku. Co więc możemy w takiej sytuacji zrobić?

Może otworzyć drzwi samemu?

Gdy znajdziesz się oko w oko z zatrzaśniętymi drzwiami z pewnością zaczniesz od ich szarpania, pchania, ciągnięcia i innych metod siłowych. To niestety nic nie da, chyba że masz drzwi ze sklejki i siłę Mariusza Pudzianowskiego – wtedy możesz je otworzyć, wraz z futryną. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie użycie narzędzi. Jeżeli grałeś w gry komputerowe lub oglądałeś filmy, których bohaterem był złodziej, wiesz dobrze, że należy użyć wytrycha. Po prostu wsadzasz go w szparę i delikatnie ciągniesz w odpowiednią stronę. Niestety, ten sposób ma spore minusy. Pierwszy, najważniejszy – z reguły nie mamy pod ręką odpowiedniego narzędzia. Drugi – nawet jeżeli uda nam się otworzyć drzwi, to zamek jest już uszkodzony i musimy go naprawić. To rozwiązanie jest tylko doraźnym i oznacza jedynie dodatkowe koszty, jakie poniesiemy w związku z wymianą zamka. Dlatego, jeżeli nie jesteśmy doświadczonym ślusarzem, lepiej zlecić zadanie otworzenia zamka profesjonalistom.

Otwieranie zamków – zadanie dla ślusarza

 

Jeżeli nie możemy wejść do domu, ale mamy przy sobie telefon – jesteśmy uratowani. Zwłaszcza, gdy ten telefon ma dostęp do internetu. Wtedy wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „otwieranie zamków Kraków”. Wtedy naszym oczom ukażą się firmy, które zajmują się tego typu usługami. Zwłaszcza, że spora część z nich jest pod telefonem 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas nieszczęście zablokowanych drzwi. Dlatego warto mieć pod ręką kontakt do firmy, oferującej usługi otwieranie zamków. Fachowcy otworzą drzwi zdecydowanie lepiej niż my. Nie tylko nie uszkodzą drzwi, dzięki czemu oszczędzimy sobie dodatkowych kosztów, ale zrobią to o wiele szybciej i sprawniej.Nadesłał:

notatkiprasowe.thefirst

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl