Nowy członek Rady Nadzorczej TXM


Nowy członek Rady Nadzorczej TXM
2019-09-02
Polska sieć dyskontów odzieżowych TXM S.A. (w restrukturyzacji) w dniu 28 sierpnia 2019 r. ma nowego członka Rady Nadzorczej. Zmiana w składzie Rady Nadzorczej nastąpiła z ramienia funduszu 21 Concordia 1 Sarl, akcjonariusza Spółki.

 

Przeczytaj również:

21 Concordia 1 Sarl powołała do Rady Nadzorczej TXM S.A. (w restrukturyzacji) Zenona Dąbrowskiego, który będzie funkcję jej członka pełnił latach 2018-2021. Tym samym Akcjonariusz TXM S.A. odwołał dotychczasowego Członka Rady Nadzorczej, Bogusława Bartczaka. Powyższe zmiany weszły w życie z dniem 28 sierpnia 2019 r.

 

Zenon Dąbrowski ukończył studia o kierunku menedżerskim na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej (wcześniej SGPiS) uzyskując tytuł magistra ekonomii. Jest także biegłym rewidentem (nr dyplomu 9800). Karierę zawodową rozpoczynał w 1993 r. w Pekao S.A. jako Pracownik Departamentu Skarbca Centralnego. W latach 1993–1998 był zatrudniony w Arthur Andersen w dziale Audytu, a następnie w dziale Doradztwa Inwestycyjnego. W 1999 r. w GTS (Pronet Communications) zajmował stanowisko Menedżera ds. Planowania Strategicznego. Natomiast w latach 1999-2008 w funduszu private equity DBG Eastern Europe był zatrudniony jako Menedżer Inwestycyjny/Dyrektor Inwestycyjny. Od 2008 r. w funduszu ARX Equity Partners pracował jako Dyrektor Inwestycyjny, a następnie od 2012 r. dodatkowo jako CFO wszystkich funduszy zarządzanych przez ARX. Od czerwca 2018 r. związany jest z 21 Concordia LP gdzie pełni funkcję Dyrektora Inwestycyjnego/CFO. Był członkiem Rady Nadzorczej oraz Przewodniczącym Komitetu Audytu Ergis S.A. Zasiada również w organach spółek pozagiełdowych.

Aktualnie w Radzie Nadzorczej TXM S.A. (w restrukturyzacji) zasiadają:

Dariusz Górka – Przewodniczący Rady Nadzorczej;

Bogusz Kruszyński – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej;

Jan Czekaj - Członek Rady Nadzorczej;

Janusz Lella - Członek Rady Nadzorczej;

Monika Kaczorowska - Członek Rady Nadzorczej;

Radosław Wiśniewski - Członek Rady Nadzorczej;

Zenon Dąbrowski – Członek Rady Nadzorczej.

***

TXM S.A. – informacje o spółce

TXM S.A. jest właścicielem blisko 300 sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji www.txmsa.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Andrzej Kazimierczak

Tauber Promotion

akazimierczak@tauber.pl

+48 660 254 132Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl