Nowi pracownicy w Kolporterze


2019-07-08
Od początku bieżącego roku Kolporter zatrudnił 47 nowych pracowników – głównie w oddziałach terenowych spółki. Nowe osoby w Kolporterze to najczęściej pracownicy Sekcji Obsługi Zwrotów, Sekcji Obsługi Dostaw i Działu Obsługi Klienta.

– Są to stanowiska związane z bieżącą obsługą dystrybucji prasy, czyli podstawowym obszarem naszej działalności biznesowej – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – W minionym roku znacząco poszerzyliśmy swój udział w rynku, a to oczywiście wiązało się z koniecznością zapewnienia odpowiedniej obsady osobowej. Wszyscy nowi pracownicy wdrażani są do pracy na danym stanowisku, ale także pokazujemy im całą specyfikę działalności firmy. W naszej branży to niezbędne – bez względu na zajmowane stanowisko pracownik musi znać cały system dystrybucyjny, rozumieć mechanizm jego funkcjonowania.

Przeczytaj również:

 

W 2018 r. zatrudnienie w Kolporterze zmniejszyło się z 666 pracowników na koniec 2017 roku do 625 na koniec ubiegłego. Było to związane m.in. ze zmianami organizacyjnymi w spółce – w 2017 r. Kolporter wydzielił ze swojej struktury i sprzedał Polskim ePłatnościom Departament Usług Elektronicznych. Część pracowników przeszła do nowej firmy.

 

– Zmiana struktury zatrudnienia była naturalną konsekwencją zmiany struktury spółki. Ale w 2018 r. zatrudniliśmy także 126 nowych pracowników i współpracowników. Prowadzimy oczywiście działania rekrutacyjne na konkretne stanowiska, jednak zgłaszają się również do nas osoby, które po prostu chcą pracować w Kolporterze. W ciągu 30 lat działalności udało nam się wypracować markę dobrego, sprawdzonego i stabilnego pracodawcy. To dla wielu kandydatów ma bardzo duże znaczenie. Nasi pracownicy cenią sobie – oprócz stabilności – atmosferę pracy, odbiegającą od korporacyjnych stereotypów. Mamy stosunkowo niski poziom rotacji, wiele osób pracujących w Kolporterze związanych jest z firmą dłużej niż 10 lat, mamy też w swoim gronie osoby związane ze spółką od początku jej istnienia – dodaje Dariusz Materek

 

Kolporter zatrudnia w całym kraju ponad 800 pracowników i współpracowników. Z firmą współpracuje również kilkuset ajentów, prowadzących saloniki prasowe. W 2016 roku podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego Kolporter został uhonorowany tytułem Top Pracodawcy Polski Wschodniej. Ma również na swoim koncie tytuły Solidnego Pracodawcy 2012 i Przyjaznego Pracodawcy 2007. Spółka znalazła się również w zestawieniu 50 najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce, wskazanych przez studentów w badaniu Pracodawca Roku 2017, realizowanym od ponad 25 lat przez organizację studencką AIESEC Polska.Nadesłał:

Biuro Prasowe - Kolporter

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl