NoVa Park z odnowionym certyfikatem BREEAM® In-Use


NoVa Park z odnowionym certyfikatem BREEAM® In-Use
2020-01-29
Już po raz siódmy NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim otrzymało międzynarodowy certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM® In-Use – jeden z najważniejszych w Europie systemów oceny budynków pod względem ekologicznym.

NoVa Park jest jedynym centrum handlowym w województwie lubuskim, które może pochwalić się tym zielonym certyfikatem.

Przeczytaj również:

NoVa Park uzyskało wynik – „excellent" („doskonały”) – w procesie certyfikacji BREEAM® In-Use w kategorii „Asset Performance” oraz „very good” („bardzo dobry”) w kategorii „Building Management”. NoVa Park otrzymuje takie wyróżnienie nieprzerwanie od 2014 roku.

NoVa Park spełnia najwyższe standardy proekologiczne. Obiekt wyposażony jest w urządzenia służące ochronie środowiska, automatyczne systemy odczytów wskazań liczników oraz sterowania urządzeniami, dające możliwość optymalizowania ich  pracy pod kątem energooszczędności. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań technologicznych, zużycie energii jest mniejsze, a ochrona przed emisją zanieczyszczeń jeszcze wyższa. Wdrożone rozwiązania proekologiczne zapewniają także komfort użytkowania zarówno Klientów, jak i pracowników NoVa Park.

„Cieszymy się, że NoVa Park regularnie otrzymuje certyfikat BREEAM® In-Use, który potwierdza spełnianie wymagań ekologicznych. Oznacza to, że NoVa Park pomyślnie zdał egzamin z bycia EKO i działa zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju. W trosce o środowisko naturalne, od lat inwestujemy w rozwiązania proekologiczne, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy rośnie świadomość klientów w tym temacie i przykłada się coraz większą wagę do dbania o ekologię” – mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

BREEAM to jedna z najbardziej rozpowszechnionych wielokryterialnych metod ekologicznej certyfikacji budynków w Europie, w tym nieruchomości komercyjnych. Każda inwestycja ubiegająca się o certyfikat BREEAM oceniana jest w 10 kategoriach: zarządzanie projektem i prowadzenie procesu budowy, komfort użytkowników, zużycie energii, lokalizacja i transport do i z budynku, gospodarka wodno-ściekowa, wykorzystane materiały, gospodarka odpadami, wykorzystanie terenu oraz wpływ na ekologię i ochrona przed emisją zanieczyszczeń.

Informacje o firmie:

NoVa Park to największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim, którego uroczyste otwarcie nastąpiło 18 kwietnia 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket Piotr i Paweł oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym unikalne na rynku lokalnym marki takie jak: Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Cropp, House, Reserved Kids, C&A, Medicine, Home&You, Duka, Tchibo, Super-Pharm, Sephora, Calzedonia, Intimissimi, Smyk, Intersport, 4F, Adidas, Reebok, New Balance, Puma, Sizeer, 50 Style, W.KRUK, Loox Optyk czy North Fish. Do dyspozycji Klientów jest również klub fitness Fabryka Formy.

Właścicielem i zarządcą NoVa Park jest firma Prime Kapital.

www.nova-park.pl

 

Prime Kapital to jeden z wiodących operatorów w branży nieruchomości, koncentrujący swoje działania na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz inwestujący głównie w projekty handlowe oraz mieszkaniowe. W portfolio Prime Kapital znajduje się ponad 20 projektów, obejmujących projekty deweloperskie na różnych etapach realizacji. Zespół Prime Kapital tworzy ponad 200 doświadczonych specjalistów ds. nieruchomości.

 

www.primekapital.com  Nadesłał:

Orchidea

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl