Kuehne + Nagel rozszerza swoją europejską sieć drogową w Holandii i Belgii


2019-11-22
Kuehne + Nagel ogłasza przejęcie wydzielonej części działalności transportowej i logistycznej firmy Rotra. Firma z siedzibą w Holandii zatrudnia ok. 800 pracowników i osiąga roczny przychód netto powyżej 100 mln EUR.

Po niedawnym przejęciu Grupy Jöbstl w Austrii, to przejęcie jest kolejnym strategicznym krokiem Kuehne + Nagel w dążeniu do rozszerzania i umacniania swojej sieci połączeń drogowych w Europie.

Przeczytaj również:

„Firma Rotra jest wiodącym dostawcą usług logistycznych i spedycyjnych w Holandii i w Belgii, czyli w drogowych centrach europejskiej logistyki", mówi Stefan Paul, członek zarządu w grupie Kuehne + Nagel International AG odpowiedzialny za spedycję drogową. „Takie działania strategicznie umacniają i uzupełniają drogowy łańcuch dostaw z  korzyścią dla naszych lokalnych i międzynarodowych Klientów, którzy już teraz mogą korzystać z rozszerzonej oferty usług w tym regionie. "

Rotra to rodzinna firma. Zapewnia wysokiej jakości obsługę Klienta oraz niezawodny i elastyczny serwis. Są to wartości wpisane także w core działalności Kuehne + Nagel. Firma Rotra zarządza flotą ponad 200 ciężarówek oraz świadczy usługi logistyki kontraktowej dla Klientów z Danii, Holandii, Belgii oraz klientów międzynarodowych. Zarządza także obiektami typu cross dock w Holandii i Belgii.

Harm Roelofsen, dyrektor i współwłaściciel firmy Rotra, komentuje: „Po ponad stu latach działalności i rozwoju nadszedł czas, aby zaoferować naszym długoletnim Klientom jeszcze szerszy zakres usług w zakresie logistyki i spedycji. Kuehne + Nagel jest jednym z międzynarodowych liderów branży TSL, a od teraz naszym partnerem, który umożliwia nam dalszy rozwój. Jednocześnie jest w stanie zaoferować naszym pracownikom najlepsze możliwości rozwoju w przyszłości."

Kuehne + Nagel przejmie działalność logistyczną i drogową firmy Rotra. W zakresie obsługi terminalu kontenerowego, spedycji morskiej i lotniczej, firma nadal będzie prowadzona przez poprzednich właścicieli. Warunki przejęcia są zgodne z przepisami prawnymi oraz zostały zatwierdzone przez organy ds. konkurencji.Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl