Kuehne + Nagel: ponowna pełna certyfikacja IATA CEIV dla całej sieci lotniczej KN PharmaChain


2020-05-08
Kuehne + Nagel wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Transportu Lotniczego (IATA) ogłaszają pierwszą w branży, ponowną certyfikację IATA CEIV dla całej sieci lotniczej KN PharmaChain. Jest ona zgodna z dobrymi praktykami GxP i obejmuje obecnie 94 lokalizacje na wszystkich kontynentach.

Świadectwo IATA CEIV Pharma jest odpowiedzią na potrzeby największych międzynarodowych firm farmaceutycznych i ustanawia standardy dla przesyłek lotniczych. Firma Kuehne + Nagel w 2017 roku jako pierwsza uzyskała certyfikat IATA CEIV Pharma dla całej sieci lotniczej KN PharmaChain.

Przeprowadzona przez audytorów IATA CEIV Pharma dokładna inspekcja po raz kolejny udowodniła, że korporacyjnie opracowane standardy jakości, procesy operacyjne i programy szkoleniowe są w pełni zgodne z wymogami IATA. Potwierdza to najwyższą jakość i bezpieczeństwo wielokrotnie nagradzanego produktu KN PharmaChain. Unikalne internetowe narzędzie do analizy ryzyka jest obecnie używane do oceny wszystkich linii lotniczych oraz pozwala na sprawne i niezawodne ograniczanie ryzyka na każdym etapie transportu.

Zatwierdzony system zarządzania dokumentami (DMS) gwarantuje przejrzystość i kontrolę dokumentacji, a ponadto zarządza wszystkimi standardowymi procedurami operacyjnymi (SOP) i instrukcjami roboczymi. Podczas transportu, klienci KN PharmaChain mogą dodatkowo korzystać z funkcji monitorowania procesu w czasie rzeczywistym, dzięki zastosowaniu aktywnych czujników nadawczych i proaktywnej interwencji za pośrednictwem dedykowanego zespołu 24/7/365 Pharma CareTeam. Na każdym etapie wysyłki wysoko wykwalifikowani specjaliści ds. obsługi logistycznej branży farmaceutycznej zapewniają kompleksową widoczność przesyłki oraz działanie zgodne ze wszelkimi przepisami.

Reinier Danckaarts, globalny dyrektor ds. rozwoju produktów spedycji lotniczej, komentuje: „Jesteśmy dumni, że Kuehne + Nagel jest jedynym dostawcą usług logistycznych, który otrzymał ponowną certyfikację CEIV Pharma dla całej sieci farmaceutycznej. Osiągnięcie tego kamienia milowego świadczy o najwyższych standardach, jakie wyznaczyliśmy w ramach rozwiązania KN PharmaChain. Świadczy to o najwyższej jakości i zgodności w zakresie dostawy leków oraz sprzętu medycznego naszych Klientów. Wraz z IATA i naszymi partnerami łańcucha dostaw będziemy nadal kierować się tym standardem, aby zapewnić wysokiej jakości serwis i najwyższą efektywność sieci transportowej."Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl