JAK WYCENIAĆ PRACE GLAZURNICZE I O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PLANUJĄC REMONT


JAK WYCENIAĆ PRACE GLAZURNICZE I O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PLANUJĄC REMONT
2020-12-28
W VIII części „Vademecum okładzin ceramicznych” ekspert Grupy Tubądzin odpowiada na szereg pytań kluczowych dla wszystkich planujących remont. Współpraca na linii inwestor – wykonawca często powoduje wiele frustracji po obu stronach, dlatego warto pamiętać o jej podstawowych zasadach.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy się uważniej przyglądać naszym mieszkaniom i domom. Wnętrza w których przebywamy teraz o wiele więcej pokazały nam które pomieszczenia wymagają remontu, które odświeżenia, a w których po prostu nie czujemy się już komfortowo, więc warto pomyśleć o wizualnej zmianie. Nawet jeśli nie planujemy prac wykończeniowych w najbliższych tygodniach, im lepiej przygotujemy się do współpracy z wykonawcą, tym lepszy efekt końcowy osiągniemy.

Jednak także z punktu widzenia glazurnika ustalenie zakresu prac, podziału obowiązków
i sprecyzowanie oraz urealnienie oczekiwań klienta może przynieść wymierne korzyści – oszczędności czasu i nerwów.
VIII część „Vademecum okładzin ceramicznych” pozwala przyjrzeć się współpracy wykonawcy z inwestorem
z perspektywy obu zaangażowanych w projekt stron.

Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, który przeprowadził szkolenia
z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do lektury ósmej części cyklu
o okładzinach ceramicznych poświęconej w całości wycenie prac glazurniczych.

Przeczytaj również:

Z artykułu  można dowiedzieć się:

- co musi wiedzieć inwestor zanim zapyta o cenę
- co wchodzi w zakres prac glazurnika, a za jaką część projektu odpowiedzialność powinien wziąć inwestor
- czy wycenę prac glazurniczych należy wliczyć w koszty czy też powinien to być element inwestycji wykonawcy
- czy do profesjonalnego i nie budzącego zastrzeżeń wykonania prac glazurniczych niezbędny jest projekt wnętrza
- dlaczego we współpracy inwestora z wykonawcą tak często dochodzi do niedomówień i jak ich uniknąć
- czy należy zlecić wszystkie prace wykonawcze jednej ekipie czy każdy z elementów projektu (np. elektryka, prace hydrauliczne, montaż okien) powinien być wykonany przez wąsko wyspecjalizowanych fachowców
- co dokładnie powinna zawierać wycena prac glazurniczych aby było w niej jak najmniej nieścisłości i aby dawała poczucie bezpieczeństwa obu stronom projektu

Zapraszamy do lektury VIII części „Vademecum okładzin ceramicznych”:
https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.



Nadesłał:

Agata Grenda

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl