Grupa EFL i Honda Polska przedłużają współpracę


Grupa EFL i Honda Polska przedłużają współpracę
2024-05-22
Grupa EFL, czołowy gracz na rynku finansowania pojazdów, przedłuża umowę o współpracy z Honda Motor Europe, Oddział w Polsce. Partnerstwo na wyłączność w ramach programu Honda Financial Services trwa nieprzerwanie od 1 kwietnia 2019 roku.

Grupa EFL, czołowy gracz na rynku finansowania pojazdów, przedłuża umowę o współpracy
z Honda Motor Europe, Oddział w Polsce. Partnerstwo na wyłączność w ramach programu Honda Financial Services trwa nieprzerwanie od 1 kwietnia 2019 roku.

Przeczytaj również:

Grupa EFL nadal będzie dostarczać pakiet produktów finansowych dla całej sieci dealerskiej japońskiego producenta. Obecnie ponad połowa samochodów i niemal połowa motocykli marki Honda, które są finansowane leasingiem, została zakupiona przez EFL. Od początku współpracy sfinansowanych zostało łącznie 5155 samochodów i 2251 motocykli o wartości 628,6 mln zł. W samym tylko 2023 roku wartość udzielonego finasowania wyniosła 105,9 mln zł i została przeznaczona na zakup 649 aut i 733 jednośladów Hondy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego przebiegu współpracy z EFL i dlatego cieszy nas,
że będzie ona nie tylko kontynuowana, lecz także rozszerzona. Dołączenie do programu Carefleet daje nam możliwość efektywnego dotarcia do ważnego dla nas segmentu klientów i promowania odświeżonej gamy pojazdów Hondy, która w 2023 roku poszerzyła się o całkowicie nową wersję Hondy CR-V oraz modele ZR-V i e:Ny1. Liczymy więc, że nasze dalsze wspólne działania z Grupą EFL będą niezwykle owocne
” – komentuje Sebastian Jezierski, Head of Automobile.

EFL oraz tworzące Grupę spółki dostarczą rozwiązania finansowe dla wszystkich dealerów Honda Polska. Przedłużona umowa obejmuje m.in. kredyt 50/50, pożyczkę, leasing operacyjny i kapitałowy, wynajem krótko- i długoterminowy, a także wynajem konsumencki. Zaimplementowany w salonach dealerskich Hondy nowoczesny model sprzedaży usług finansowych online umożliwia podpisanie umowy w czasie jednej wizyty.

W ramach współpracy kontynuowane będzie finansowanie stocków magazynowych całej sieci dealerskiej Honda, zarówno jeśli chodzi o samochody osobowe jak i motocykle. Nowa umowa przewiduje też, że pojazdy Hondy znajdą się w ofercie spółek z Grupy EFL, tj. EFL, Carefleet oraz
CA Bank Polska.

"Przedłużenie umowy z Hondą potwierdza owocną współpracę, przynoszącą wymierne
i satysfakcjonujące obie strony korzyści. Jesteśmy dumni, że dalej możemy wspierać Hondę w dążeniu do dostarczania najwyższej jakości pojazdów oraz być solidnym partnerem, który świadczy bezpieczne i atrakcyjne usługi finansowania"-
komentuje Robert Dudziński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Carefleet

Aktualnie, w ramach partnerstwa z Hondą, Grupa EFL rozwija ofertę dla klientów biznesowych,
ze szczególnym naciskiem na rozwiązania najmu długoterminowego samochodów oferowanego przez spółkę Carefleet. Dodatkowo już wkrótce będzie dostępny najnowszy produkt – finansowanie wynajmu skutera elektrycznego Honda EM1, które umożliwi korzystanie z tego nowoczesnego środka transportu w dostępny i wygodny sposób.

Nowe wyzwania na 2024

W I kwartale roku podczas spotkania Honda Motor Europe, Oddział w Polsce z przedstawicielami Grup EFL dokonano podsumowania dotychczasowej współpracy i zaprezentowano kierunki działania na 2024. Wśród nich na pierwszym planie znalazły się rozwiązania Carefleet oparte o First Call, które mają na celu długofalowe wsparcie w budowaniu programu Honda Quality Plus oraz wspieranie finansowania drugiego życia pojazdu. Następnie odbyło się wręczenie nagród dla Dealerów Hondy, którzy zostali uhonorowani za najlepszą współpracę z Grupą EFL.

***

O Carefleet S.A.

Carefleet S.A. jest jedną z wiodących polskich firm z branży Car Fleet Management. Od ponad 20 lat jest częścią Grupy Crédit Agricole, jednej z największych grup bankowych w Europie, w skład której wchodzą spółki EFL, Eurofactor i Truck Care. Firma specjalizuje się w outsourcingowych modelach finansowania i zarządzania firmowymi flotami pojazdów. Flagowym produktem Carefleet jest wynajem długoterminowy – rozwiązanie, które łączy atrakcyjne finansowanie służbowych samochodów z ich kompleksową obsługą techniczną i administracyjną. Obecnie spółka zarządza flotą przekraczającą 15 tys. samochodów i znajduje się w pierwszej piątce największych firm CFM należących do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Firmę wyróżniono między innymi: Diamentami Forbesa, godłem Fleet Derby i Gazele Biznesu.

Więcej o Carefleet na stronie www.carefleet.pl.Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl