Barracuda uruchamia chmurowe funkcje bezpieczeństwa


Barracuda uruchamia chmurowe funkcje bezpieczeństwa
2021-10-13
Barracuda uruchamia chmurowe funkcje bezpieczeństwa, aby przyspieszyć wdrażanie Secure Access Service Edge (SASE)

Najważniejsze informacje:

Przeczytaj również:

·        Chmurowa platforma SASE umożliwia tworzenie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa poprzez kontrolę zabezpieczeń i egzekwowanie polityk bezpieczeństwa w chmurze, w oddziale lub na urządzeniu.

·        Platforma usprawnia funkcje Secure SD-WAN, Firewall-as-a-Service, Zero Trust Network Access i Secure Web Gateway, a także zapewnia bezpieczną łączność z urządzeniami przemysłowymi (OT/IoT).

·        Firma Barracuda może pomóc klientom reagować na coraz bardziej złożone zagrożenia dzięki rozwiązaniom Managed XDR, integracji Open XDR oraz rozszerzonym usługom profesjonalnym.

 

Firma Barracuda, zaufany partner i wiodący dostawca chmurowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, ogłosiła platformę SASE, która umożliwia przedsiębiorstwom kontrolę dostępu do danych z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i miejscu. Platforma łączy w sobie technologie Secure SD-WAN, Firewall-as-a-Service, Zero Trust Network Access oraz Secure Web Gateway firmy Barracuda, umożliwiając osiągnięcie konwergencji SASE.

 

Platforma chmurowa SASE obejmuje wersje rozwiązań Barracuda CloudGen WAN i Barracuda CloudGen Firewall, które zawierają szereg funkcji w obszarze bezpieczeństw i sieci:

·        Oprócz możliwości uruchamiania bezpośrednio na urządzeniach znajdujących się w sieci prywatnej klienta, umożliwia korzystanie z usług bezpieczeństwa w węzłach chmury.

·        Radykalnie poprawia wydajność aplikacji dzięki dynamicznej korekcji błędów FEC (Forward Error Correction) rozszerzając korzyści sieci SD-WAN na oddziały z pojedynczym łączem do Internetu.

·        Zapewnia elastyczne możliwości bezpiecznego dostępu zdalnego, minimalizując opóźnienia dzięki łączności punkt-chmura.

·        Usprawnia wdrożenia OT/IoT zapewniając skalowalną łączność i bezpieczeństwo; Barracuda Secure Connector może teraz łączyć się bezpośrednio z zaporą CloudGen Firewall lub węzłem działającym w chmurze.

 

W ramach platformy Barracuda integruje także swój produkt typu ZTNA, Barracuda CloudGen Access, z działającą w chmurze bramą internetową Barracuda Content Shield. Integracja CloudGen Access i Content Shield obejmuje obsługę wspólnej tożsamości, klientów i instalacji.

 

Według raportu firmy Gartner pt. 2021 Strategic Roadmap to SASE Convergence, „Digitalizacja, praca z dowolnego miejsca i przetwarzanie w chmurze przyspieszyły rozwój oferty SASE świadczonej z chmury aby umożliwić dostęp z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu i czasie. Liderzy ds. bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni opracować plan migracji ze starszych rozwiązań ochrony obwodowej i sprzętowej do modelu SASE”.1

 

W niedawnym niezależnym badaniu przeprowadzonym przez firmę Barracuda, ponad 80 procent respondentów wskazało, że rozważyliby rozwiązanie SASE, które działa natywnie na platformie ich preferowanego dostawcy chmury Infrastructure-as-a-Service, zamiast oferty innej firmy, wymagającej jeszcze stosowania kolejnego rozwiązania w chmurze.

 

W miarę jak firmy przenoszą aktywa do chmury publicznej, warto rozważyć skorzystanie z oferty SASE, która działa natywnie w chmurze. W ten sposób dostęp do sieci jest bliski miejsca, w którym znajdują się aktywa, można także korzystać z zalet globalnej architektury chmury publicznej powiedział Tim Jefferson, SVP, Engineering for Data, Network, and Application Security w firmie Barracuda.

 

Firmy borykają się ponadto z coraz bardziej złożonymi zagrożeniami i brakiem wykwalifikowanego personelu, który mógłby na nie reagować. Chcąc pomóc w rozwiązaniu tego problemu, firma Barracuda niedawno przejęła firmę SKOUT Cybersecurity rozszerzając swoje portfolio o potężną platformę XDR dla operatorów usług, która jest wspierana przez działające całodobowo Security Operations Center. Barracuda integruje również swoje rozwiązania z otwartymi platformami XDR, takimi jak Stellar Cyber. Dzięki rozszerzonej ofercie usług profesjonalnych Barracuda może pomóc w wypełnieniu niedoboru wykwalifikowanych pracowników, aby sprostać stale ewoluującemu krajobrazowi zagrożeń.

 

Platforma SASE firmy Barracuda przynosi korzyści przedsiębiorstwom, które nadają priorytet rozwiązań chmurowym, przenosząc do chmury publicznej infrastrukturę sieciową, routing, bezpieczeństwo i obsługę zdalnego dostępu powiedział Stefan Depping, Managing Director, digit solutions GmbH – Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Barracuda i naszymi wspólnymi klientami nad tym, jak najlepiej możemy ich wspierać na ich drodze do SASE.Nadesłał:

SolskiComms

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl