Premierowe wdrożenie iTouch CLM dla firmy MSD

Premierowe wdrożenie iTouch CLM dla firmy MSD
2011-06-30
Pod koniec marca 2011 miało miejsce pierwsze, przełomowe wdrożenie iTouch CLM w firmie MSD dla obszaru terapeutycznego ginekologia. Projektem zostały objęte cztery produkty. Planowany czas kampanii to 6 miesięcy. Celem projektu jest wsparcie sprzedaży wybranej grupy 8 reprezentantów medycznych.

Klient zdecydował się odejść od dotychczasowych, tradycyjnych narzędzi dotarcia do lekarzy rezygnując tym samym całkowicie z materiałów drukowanych.  Zastąpił je nowoczesną prezentacją na intuicyjnych tabletach typu iPad, która w większym stopniu angażuje uwagę oraz zmysły (wzrok, dotyk) lekarzy i pozwala natychmiast gromadzić i analizować zbierane informacje.  iTouch CLM bazuje bowiem na idei Closed Loop Marketingu, dzięki czemu aktywnie wspiera procesy sprzedażowe.   Platforma oparta o tablet iPad gwarantuje niezawodność i stabilność pracy.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

W komunikacji z lekarzem stosowana jest również wysyłka materiałów z wizyty w formie elektronicznej poprzez e-mail. Reprezentant może wysłać  wybrany przez lekarza materiał lub przedruk badania, zaledwie wybierając jeden przycisk w aplikacji iTouch CLM Mobile Client. To rozwiązanie jest korzystną alternatywą dla tradycyjnych ulotek, które zwykle są zostawiane w gabinetach w ogromnych ilościach, a które jak wiemy lądują w 1 sekundzie w koszu na śmieci.
iPad jest narzędziem intuicyjnym (dotykowy ekran), prostszym  w obsłudze niż tablet i lżejszym – bez problemu zmieści się w damskiej torebce, co ma znaczenie zwłaszcza dla reprezentantek. Dzięki temu nowoczesnemu nośnikowi jakość prezentacji jest zdecydowanie wyższa, a kampania bardziej efektywna. Urządzenie posiada ekran dotykowy Multi-Touch z podświetleniem LED wykonany w technologii IPS. iPad pozwala wyświetlać m.in. animacje, pliki PDF, zdjęcia. Narzędzie umożliwia dostęp do prezentacji także w trybie offline. W prezentacji  dla firmy MSD zastosowano technologię HTML 5.0, która również podniosła atrakcyjność tworzonych animacji. Interaktywna i atrakcyjna  forma prezentacji  znacznie podnosi konkurencyjność i zapamiętywalność wizyt.      

Po zakończeniu prezentacji u lekarza wszystkie dane są przechowywane w systemie i dostępne także w trybie offline. Dzięki zgromadzonym informacjom możliwe jest natychmiastowe poznanie preferencji lekarza, który komunikuje firmie farmaceutycznej jakie elementy przekazu okazały się dla niego najbardziej interesujące (brand/project manager zyskuje dzięki temu wiedzę, która go interesuje i która pomoże mu efektywniej zaplanować kolejne kroki kampanii). Istnieje możliwość natychmiastowej modyfikacji wprowadzonych prezentacji na urządzeniu mobilnym, co znacznie zwiększa efektywność przekazu marketingowego.  iTouch CLM jest więc narzędziem szytym na miarę potrzeb zarówno reprezentantów medycznych, managerów firm farmaceutycznych jak i lekarzy, do których kierowany jest przekaz.  Absolutną korzyścią jest również  możliwość  przeprowadzana badań dotyczących preferencji  lekarzy z grupy docelowej i otrzymywanie tych wyników na bieżąco w ilości zależnej od wielkości grupy docelowej. Jest to zarówno oszczędność budżetu marketingowego, ale również wielkość grupy badanej znacznie przewyższa takie grupy w klasycznych badaniach marketingowych.

Zdecydowana większość przedstawicieli postrzega tę formę kontaktu z lekarzami jako najkorzystniejszą w innowacyjnym marketingu farmaceutycznym.

Do zadań Active Pharma przy realizacji omawianego projektu należało:

- analiza produktowa (strategiczna);

- opracowanie scenariuszy prezentacji;

- programowanie i kodowanie slajdów w technologii html5;

- implementacja na serwerze;

- testy i wdrożenie;

- przeprowadzenie szkolenia (warsztatów) dla reprezentantów biorących udział w projekcie ;

- obsługa help desk

Więcej informacji: www.press.activepharma.pl ; www.activepharma.pl



Nadesłał:

Active Pharma

Przeczytaj również: